Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Opoczno: Wstrzymane przyjęcia na chirurgii

piątek, 03 lipca 2020 16:23 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wstrzymane zostały przyjęcia na oddziale chirurgii ogólnej w opoczyńskim szpitalu. U pacjentki, która trafiła tu w trybie nagłym potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem.

Przyjęcia na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala Powiatowego w Opocznie czasowo wstrzymane zostały od 3 lipca. Wszystko za sprawą pacjentki, u której potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem. Trafiła ona z wypadku na blok operacyjny, a potem na oddział chirurgii. Jak informuje Krzysztof Fatalski, dyrektor szpitala, kobieta obecnie przebywa w Zgierzu.

W związku z zaistniałą sytuacją, na obecność koronawirusa przebadane zostaną osoby, które mogły mieć kontakt z pacjentką. Testom poddanych zostanie kilkadziesiąt osób. Chodzi tu zarówno o pacjentów oddziału, jak i personel. Na oddziale chirurgii wstrzymane zostały przyjęcia nowych pacjentów. O zaistniałej sytuacji powiadomiono okoliczne szpitale oraz instytucje nadzorujące proces udzielania świadczeń opieki zdrowotnej.

W opoczyńskim szpitalu nadal wyłączony z działalności pozostaje również oddział wewnętrzny. Jednak zdaniem dyrektora, oddział wznowi swoją działalność w przyszłym tygodniu. Od środy 1 lipca wznowił za to już swoje funkcjonowanie oddział położniczo-ginekologiczno-noworodkowy.

Zapraszamy do nas: