Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

Radomskie

Pierwszy, ale nie ostatni! MGOK w Skaryszewie z filmowym muralem

piątek, 17 lipca 2020 14:27 / Autor: Weronika Chochoł
fot MGOK Skaryszew
Weronika Chochoł

Na ścianie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie powstał filmowy mural przedstawiający ikony światowego kina - Marilyn Monroe i Charlieiego Chaplina. Autorem muralu jest artysta-plastyk Dariusz Jędrasiewicz. 

Dzieło swą estetyką i tematyką ma zachęcać do odwiedzania nowego kina plenerowego, które będzie udostępnione dla mieszkańców. - chcielibyśmy ożywić przestrzeń artystyczną w Skaryszewie - wyjaśnia Daniel Rogala - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie:

 

Autorem muralu jest Dariuszu Jędrasiewiczu - plastyk, wiceprezes Okręgu Radomskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. - Tworzenie tego typu dzieł ma przede wszystkim na celu budzić emocje u odbiorcy, a te jak widać są bardzo pozytywne - mówi autor i dodaje: - Specyfika pracy, media, technika i wreszcie samo podłoże diametralnie odbiegają od tego z czym mierzę się na co dzień przy sztaludze. Dwutygodniowy proces tworzenia będę wspominał jako wyjątkowe i upalne wakacje z Marilyn i Charliem.

To pierwsze, ale nie jedyne dzieło, które powstało na ścianach MGOK-u. W przyszłym tygodniu Skaryszew odwiedzi Arkadiusz Andrejkow - streetartowiec - zapowiada Daniel Rogala:

 

Plenerowe kino ruszy w najbliższą środę. Trwa ustalanie szczegółów dotyczących wspominanego "Przystanku Kultura".