Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Opoczno

Punkt krwiodawstwa już otwarty

poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:06 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńscy krwiodawcy mają nowy punkt poboru krwi. Będzie on czynny dłużej niż dotychczas.

Opoczyńscy krwiodawcy mają nowy punkt poboru krwi. Zlokalizowany jest on w Galerii Inspiro. – Punkt został przeniesiony, by poprawić warunki pracy personelu i komfort oddawania krwi przez dawców – wyjaśnia Edyta Wcisło, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Punkt krwiodawstwa wydłużył również czas swojego działania. Teraz krew w Opocznie można oddawać już nie tylko w poniedziałki, ale również w czwartki. – Jeśli będzie taka potrzeba nie wykluczamy jeszcze bardziej wydłużyć tego czasu – dodaje dyrektor.

Z nowej lokalizacji punktu i wydłużenia jego pracy cieszy się starosta opoczyński Marcin Baranowski, który od kilku lat sam jest honorowym krwiodawcą. – To bardzo ważna chwila dla wszystkich krwiodawców – mówi.

Jako pierwszy krew w nowym punkcie oddał Waldemar Szewczuk, krwiodawca z ponad 40-letnim stażem. – Jest fantastycznie. Przestrzeń, dużo miejsca. To już nie jest to, co w starym punkcie – chwali nową lokalizację.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w nowym punkcie razem z dyrektor RCKiK w Łodzi Edytą Wcisło, starostą Marcinem Baranowski dokonali także poseł Robert Telus i przewodniczący rady powiatu Józef Róg. Obiekt poświęcił ks. Adrian Jakubiak.

Punkt krwiodawstwa czynny jest w poniedziałki i czwartki od godziny 7.30 aż do ostatniego dawcy.