Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Mazowsze

Wpłynęło już 57 projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

piątek, 16 kwietnia 2021 14:12 / Autor: Michał Kaczor
grafika: UMWM
Michał Kaczor

57 projektów wpłynęło już do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Swoje pomysły można zgłaszać do 30 kwietnia.

Za nami pierwszy tydzień naboru do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli jest 25 milionów złotych.

- Do końca kwietnia można zgłaszać własne projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jest możliwość realizacji dwóch kategorii projektów - inwestycyjnych do 1 miliona złotych i miękkie, polegające na organizacji różnego rodzaju imprez - mówi marszałek Adam Struzik.

Do tej pory wpłynęło 57 projektów.

Projektu muszą dotyczyć zadań o charakterze wojewódzkim – np. profilaktyki, promocji i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, a także infrastruktury społecznej czy drogowej. Muszą też być zgodne z przepisami prawa i dokumentami strategicznymi województwa. Proponowane inwestycje bądź przedsięwzięcia mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach województwa, a termin ich realizacji nie może przekroczyć jednego roku budżetowego.

Każdy zgłaszany projekt musi zyskać poparcie minimum 50 mieszkańców województwa. Co ważne, w tym roku podpisy poparcia pod projektami będzie można zbierać nie tylko na listach papierowych, ale także elektronicznie.

Projekty można zgłaszać za pomocą strony bom.mazovia.pl lub osobiście w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie bądź delegaturach w Radomiu, Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce, Piasecznie, Żyrardowie czy Wołominie.