Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

Kozienice

35 m² nieba dobudowane

czwartek, 13 maj 2021 11:46 / Autor: Magdalena Król
fot. Anna Pisarska
Magdalena Król

Zakończyła się dobudowa pomieszczeń mieszkalnych u państwa Lisiewskich z Cecylówki Głowaczowskiej. 35 m² tyle wyniosła dobudowana przestrzeń, w której znajduje się m.in. łazienka z bieżącą wodą.

Państwo Lisiewscy z Cecylówki Głowaczowskiej to dziesięcioosobowa rodzina, która wcześniej mieszkała w dwóch pomieszczeniach bez łazienki i bieżącej wody. Mieszkanie było ogrzewane kuchnią węglową. W pomoc wielodzietnej rodzinie włączyło się Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnością „Korczak i My” w Radomiu. To m.in. dzięki organizacji koncertu charytatywnego „35 m² Nieba” udało się zebrać cześć pieniędzy potrzebnych przy dobudowie pomieszczeń mieszkalnych. W czasie koncertu odbyła się zbiórka, podczas której udało się zebrać ponad 5000 złotych.

- Zebraliśmy podczas koncertu dokładnie 5555 zł. Później uruchomiliśmy jeszcze zbiórkę dla sponsorów. Udało się zebrać ponad 9200 zł. Tych pieniędzy wystarczyło na zakup pustaków, blachodachówki i płytek do łazienki - mówi Anna Pisarska, prezes Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My” w Radomiu.

Trzeba również dodać, że w akcję włączyły się także władze gminy Głowaczów.

- Pokazaliśmy rodzinie w jaki sposób poprzez urząd gminny można uzyskać pomoc. Wójt również się starał, ponieważ pomoc ze strony urzędu też była skuteczna - dodaje Anna Pisarska

Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia, sponsorów, okolicznych mieszkańców oraz rodziny udało się dobudować 35 m². Dodatkowo zostały wyremontowane dwa pomieszczenia w starym domu. Teraz nawet rodzice mają swój własny pokój.

- Jest nowy pokój, kuchnia, łazienka oraz szambo - mówi Grzegorz Lisiewski.

- 35 m2 nieba zostało dobudowane powstał pokój, łazienka i kuchnia. Zostały zmodernizowane również te dodatkowe pomieszczenia, które wymagały remontu. Determinacja głowy rodziny doprowadziła, do tego że dobudowa została sfinalizowana - wyjaśnia prezes stowarzyszenia.

Rodzina nie kryła wzruszenia.

- Pan Lisiewski podszedł do mnie i podziękował mi. To było ogromne wzruszenie - podkreśla Anna Pisarska.

Teraz rodzina mieszka w wyremontowanym domu z bieżącą wodą