Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

Opoczno

Autorzy najlepszych prac odebrali nagrody w opoczyńskim starostwie

czwartek, 17 czerwca 2021 14:40 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy ogłoszone w ramach VII Powiatowych Obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Do opoczyńskiego starostwa wpłynęło 148 prac.

W ramach VII Powiatowych Obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Starostwo Powiatowe w Opocznie ogłosiło trzy konkursy: fotograficzny „Co pozostało z tamtych lat…”, plastyczny „Pamiątki dziedzictwa” oraz filmowy „Moc historii powiatu opoczyńskiego zapisana w zabytkach”. – Łącznie wpłynęło na nie 148 prac – informował podczas uroczystego podsumowania konkursów starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Wicestarosta Maria Barbara Chomicz podkreślała, że dzięki tak dużemu zainteresowaniu konkursami wiele opoczyńskich zabytków zostało zauważonych przez młodych ludzi. Jak wyjaśniła, powiatowy samorząd będzie chciał wykorzystać nadesłane prace do stworzenia publikacji promującej powiat. Dzięki niej młodzi ludzie wezmą udział w przekazywaniu wiedzy o zabytkach następnym pokoleniom.

W konkursie filmowym zwyciężyły Zuzanna Włodarczyk i Monika Reszelewska z I LO w Opocznie za film pt.: „DWIE CYWIZACJE…Zamek Drzewicki i kosmici”.

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody finansowe, natomiast pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Opoczyński.

 

Pełna lista nagrodzonych osób:

KONKURS FILMOWY

I miejsce

Zuzanna Włodarczyk i Monika Reszelewska – film pt.: „DWIE CYWIZACJE…Zamek Drzewicki

i kosmici”

II miejsce

Tomasz Woźniak – film pt.: „ZAMEK W DRZEWICY Ziemia Opoczyńska”

II miejsce

Marcelina Ziółkowska film pt.: „KOŚCIÓŁ ŚW. BARTŁOMIEJA W OPOCZNIE”

III miejsce

Anna Szołowska – film pt.: „PAŁAC W BIAŁACZOWIE”

Wyróżnienie

Wioleta Kupis – film pt.: „POŚWIĘTNE”

Wyróżnienie

Alan Remian – „ZABYTKOWA DRZEWICA W OBIEKTYWIE”

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Kategoria wiekowa do 16. roku życia

I miejsce

Antoni Antosik – „Kościół Przemienienia Pańskiego w Paradyżu nocą”

II miejsce

Julia Ziółkowska – „Niebiosa”

II miejsce

Julia Szwąder – „Kościół św. Wojciecha w Kraśnicy”

III miejsce

Aleksandra Borowska – „Zapada zmrok, już świat ukołysany… Kapliczka w Popławach Kolonii”

Wyróżnienie

Bartłomiej Mijas – „Kościół w Paradyżu”

Wyróżnienie

Oskar Telus – „Kościół św. Bartłomieja w Opocznie”

Kategoria wiekowa od 17. roku życia

I miejsce

Patryk Zalewski – „Ruiny w mroku”

II miejsce

Marzanna Mastalerz – „Zwieńczenie kościoła św. Wojciecha w Kraśnicy”

III miejsce

Weronika Ścieglińska – „Tu wszystko się zaczęło…”

Wyróżnienie

Tomasz Woźniak – „Kościółek na cmentarzu”

KONKURS PLASTYCZNY

Kategoria wiekowa 7 – 12 lat

I miejsce

Magdalena Celczyńska – „Kościół w blasku księżyca”

II miejsce

Helena Kucharska – „Kościół pobernardyński w Paradyżu”

III miejsce

Hanna Wiktorowicz –„Kapliczka przydrożna w Sokołowie”

Wyróżnienie

Jakub Miernicki –„Pałac Małachowskiego w Białaczowie”

Wyróżnienie

Zuzanna Pietrzyk– „Skansen NIEBOWO w Wincentynowie”

Wyróżnienie

Magdalena Gusta – „Kolegiata św. Bartłomieja w Opocznie”

Kategoria wiekowa 13 – 16 lat

I miejsce

Aneta Jaworska –„Schody do Boga”

I miejsce

Jagoda Bakalarz – „Kościół jesienną porą”

II miejsce

Weronika Nita – „Pałac Małachowskich w Białaczowie”

III miejsce

Maria Sobolewska – „Kościół Przemienienia Pańskiego w Paradyżu”

Wyróżnienie

Emilia Meuszyńska – „Zamek Kazimierzowski w Opocznie”