Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

Opoczno

Promowali rodzicielstwo zastępcze

poniedziałek, 28 czerwca 2021 14:24 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Piknik rodzin zastępczych odbył się w leśniczówce w Januszewicach.

Piknik rodzin zastępczych przeprowadzony został z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie. Jak wyjaśnia Katarzyna Szymczyk, dyrektor placówki, przedsięwzięcie ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego. – Brakuje nam miejsc w pieczy zastępczej nie tylko w powiecie opoczyński, ale i w województwie, problem dotyczy całego kraju – przyznaje. Dodaje również, że dzieci w rodzinie zawsze czują się lepiej.

Urszula Paduch wraz z mężem tworzy rodzinę zastępczą od 15 lat. – Dla naszych dzieci nie jesteśmy ciocią i wujkiem, tylko mamą i tatą – mówi.

W powiecie opoczyńskim w różnych formach pieczy zastępczej jest prawie 140 dzieci. Mogły się one spotkać podczas pikniku. – Był on również okazją do podziękowań dla wszystkich rodzin i wychowawców w placówkach opiekuńczo-wychowawczych – mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Wspólnie z powiatowym samorządem i PCPR-em w organizację pikniku włączyła się Caritas Diecezji Radomskiej. – Nie mogliśmy odmówić – mówi dyrektor ks. Damian Drabikowski. Jak dodaje, każde dziecko biorące udział w pikniku otrzymało od Caritas upominek.