Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

Skarżysko-Kamienna

Rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej trwa

czwartek, 02 grudnia 2021 11:01 / Autor:
Fot. um.skarzysko.pl

Kolejni uczestnicy biorą udział w zajęciach w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Skarżysku-Kamiennej. Rekrutacja wciąż trwa.

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Skarżysku-Kamiennej powstał z myślą o osobach niesamodzielnych powyżej 65 roku życia, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawienie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej, a jednocześnie nie wymagają one całodobowego nadzoru lekarskiego.

Pacjenci DDOM systematycznie uczestniczą w zajęciach poprawiających stan zdrowia i samodzielności życiowej. Zapobiegają one również wczesnym powikłaniom poszpitalnym oraz przygotowują pacjenta i jego rodzinę do życia z niepełnosprawnością.

Rodziny i opiekunowie pacjentów również mogą uzyskać systematyczne wsparcie specjalistów, aby przygotować się do kontynuowania opieki w warunkach domowych.

Pobyt pacjenta jest ustalany indywidualnie przez zespół terapeutyczny. Nie może trwać krócej niż 30 dni i dłużej niż 120 dni.

Zaleca się, aby w pierwszym miesiącu pacjenci przebywali w domu opieki medycznej przez 5 dni w tygodniu przez 8-10 godzin dziennie. Następnie w zależności od indywidualnych potrzeb czas przebywania stopniowo się zmniejsza. Nie może być jednak krótszy niż 4 godziny dziennie.

Wszystkie osoby zainteresowane zajęciami są zaproszone do kontaktu. Rekrutacja cały czas trwa.

Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ lub w punkcie informacyjno- konsultacyjnym DDOM: Skarżysko-Kamienna, ul. Legionów 104; tel. 515 991 506 i w biurze projektu: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie”, Skarżysko-Kamienna, ul. Apteczna 7.

Fot. um.skarzysko.pl