Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024

Kozienice

Uczniowie w Wysokim Kole ćwiczyli teakwon-do

środa, 08 grudnia 2021 13:22 / Autor: Kamil Zapora
fot. PSP w Wysokim Kole
Kamil Zapora

Za nami drugie spotkanie z mistrzami sportu w szkole podstawowej w Wysokim Kole. Tym razem placówkę odwiedzili trenerzy z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do oraz Puławskiego Klub Taekwon-do ITF

Trenerem obu klubów jest Jarosław Bigos, który posiada mistrzowski stopień taekwon-do, czyli koreańskiej sztuki walki. Jak się okazuje ćwiczenie tego sportu kształtuje nie tylko ciało, ale i charakter. Jarosław Bigos poprowadził pouczającą i motywującą pogadankę, w której zwrócił uwagę jak ważny jest prawidłowy rozwój fizyczny każdego człowieka i podkreślił, że rozwój młodego człowieka przebiega prawidłowo jedynie wówczas, gdy występuje harmonia między jego umysłem i ciałem:

Jarosławowi Bigosowi w treningu towarzyszyli Marceli Antosik oraz Mikołaj Szpyt. Trenerzy zaprezentowali elementy Taekwon-do ITF.

Cykl spotkań ”Poznaj Mistrza” zainicjowany przez rodziców oraz kadrę szkolną ma choć w małym stopniu zrekompensować uczniom brak sali gimnastycznej, co utrudnia, a czasami uniemożliwia przeprowadzenie lekcji wychowania fizycznego. Jednak społeczność szkolna nie składa broni i liczy na to, że pieniądze na salę w końcu się znajdą:

Na komisji budżetu rady gminy Gniewoszów 17 grudnia rozpatrywane będzie pismo rodziców, którzy wnioskują o zarezerwowanie pieniędzy na wkład własny do programu "Sportowa Polska", który mógłby sfinansować budowę sali gimnastycznej.

Spotkania z Mistrzami objęte są patronatem medialnym Radia Plus Radom.