Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

REGION

SkyClinic: medycyna estetyczna i transplantacja włosów na najwyższym poziomie

poniedziałek, 01 sierpnia 2022 13:46 / Autor: Reklama
Reklama

(artykuł sponsorowany)

Estetyczny wygląd zewnętrzny w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny dla większości społeczeństwa. Nie ma, w tym nic dziwnego. Praktycznie każdy i w każdym wieku pragnie czuć się dobrze we własnym ciele i być dobrze postrzeganym przez innych. Co więcej piękny wygląd wpływa bardzo pozytywnie na poczucie własnej wartości, samoocenę i pewność siebie. Niestety z biegiem lat ludzkie ciało nieubłaganie zaczyna się starzeć. Na szczęście rozwój technologii przyczynił się do rozwoju medycyny estetycznej.

Jedną z najlepiej ocenianych przez pacjentów klinik medycyny estetycznej jest klinika SkyClinic. Jest to klinka, która posiada swoje siedziby w Warszawie oraz we Wrocławiu. Swoją popularność i dobrą opinię SkyClinic zawdzięcza przede wszystkim wielopłaszczyznowemu profesjonalizmowi i bogatej ofercie.

SkyClinic: wiedza i doświadczenie

Klinika SkyClinic, która posiada wyjątkowe wyróżnienie Artas Clinical Excelence. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane tylko najlepszym klinikom na świecie. SkyClinic swoją renomę zawdzięcza m. in.: ogromnej wiedzy i doświadczeniu medycznemu, odpowiedniemu wykwalifikowaniu całego personelu oraz indywidualnemu podejściu do każdego z pacjentów.

Szeroki wachlarz zabiegów, czyli oferta SkyClinic

Kolejnym nieocenionym atutem kliniki SkyClinic jest wyjątkowo bogata oferta zabiegów przynoszących spektakularne efekty wykonywanych przez profesjonalistów. Warto również wiedzieć, że oferowane zabiegi wykonywane są z użyciem nowoczesnej technologii. Klinika specjalizuje się nie tylko w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, ale i w przeszczepach włosów.
Wśród oferty SkyClinic znajdują się m. in.: zabiegi na twarz, zabiegi na ciało, zabiegi ginekologiczne, zabiegi ujędrniające, zabiegi kosmetyczne i odchudzające, zabiegi na wypadanie włosów, zabiegi na włosy, zabiegi antycellulitowe, a nawet zabiegi laserowe na ciało. Co więcej klinka specjalizuje się w leczeniu łysienia.

Peeling kawitacyjny: fenomen wśród zabiegów

Obecnie jednym z bardzo popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest peeling kawitacyjny. To właśnie z tego artykułu dowiesz się między innymi: czym właściwie jest peeling kawitacyjny, na czym polega oraz dlaczego jest tak dużą popularnością zabiegiem. Sam peeling większość osób prawidłowo utożsamia z procesem złuszczania naskórka. Istnieje wiele metod na przeprowadzenie złuszczania naskórka w domowym zaciszu. Jednakże należy pamiętać, że profesjonalne zabiegi wykonywane przez specjalistę dają o wiele lepsze efekty. Złuszczenie martwego naskórka pozwala na odsłonięcie młodszych warstw skóry.
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który można wykonać zarówno w domowym zaciszu, jak i w klinice medycyny estetycznej bądź w salonie kosmetycznym. Dziś na rynku są dostępne do domowego użytku. Oczywiście urządzenia te nie są tak profesjonalne, jak te którymi dysponują specjaliści. Oznacza to, że lepsze efekty uzyskamy jeśli zdecydujemy się na wykonanie zabiegu peelingu kawitacyjnego w klinice. Natomiast kawitacja w domu powinna być poprzedzona dokładnym zapoznaniem się z informacjami dotyczącymi tego w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić peeling kawitacyjny.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Wówczas warto zaznaczyć, że kawitacja to zjawisko fizyczne, które opiera się na szybkiej przemianie fazy ciekłej w fazę gazową. Przemiana ta następuje na skutek redukcji ciśnienia. W trakcie peelingu kawitacyjnego skóra mysi być dobrze nawilżona. Do nawilżenia skóry przed i w trakcie zabiegu można użyć np. soli fizjologicznej, toniku. Co więcej do zabiegu może być wykorzystana przegotowana woda. Następnie specjalne urządzenie emituje ultradźwięki, które sprawiają, że na powierzchni skóry powstają mikropęcherzyki wypełnione gazem. Mikropęcherzyki pękają na skutek drgań wywołanych ultradźwiękami. W ten sposób martwe komórki naskórka zostają zniszczone. W wyniku kawitacji na powierzchni skóry zostaje odsłonięta młodsza warstwa naskórka. Co więcej podczas zabiegu pozbywamy się nadmiaru sebum. Za pomocą kawitacji usuwamy wszelkie zanieczyszczenia, a skóra jest odświeżona i oczyszczona.

Przebieg zabiegu peelingu kawitacyjnego

Warto wiedzieć, że peeling kawitacyjny jest zabiegiem najczęściej wykonywanym w obrębie twarzy. Jednakże zabieg można również wykonać na innych partiach ciała. Decydując się na wykonanie peelingu w salonie kosmetycznym bądź w klinice na pierwszej wizycie specjalista określa typ skóry oraz wyklucza przeciwwskazania do zabiegu. Sam zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. W trakcie zabiegu w pierwszej kolejności z obszaru zabiegowego musi zostać usunięty makijaż. Następnie skóra zostaje zwilżona. Na wilgotnej skórze wykonywany jest peeling kawitacyjny za pomocą urządzenia, którego głowica emituje ultradźwięki. Głowica jest przykładana bezpośrednio do powierzchni skóry. Ultradźwięki, które wykorzystywane są podczas zabiegu kawitacyjnego docierają znacznie głębiej niż inne tradycyjne metody peelingu.
Peeling kawitacyjny wyjątkowo skutecznie oczyszcza pory i redukuje nadmiar sebum. Ponadto wykorzystanie fal ultradźwiękowych pomaga w zwalczeniu zaskórników, przebarwień, a także niweluje plamy pigmentacyjne, które przeważnie pojawiają się na obszarze skóry dojrzałej. Czas trwania zabiegu wynosi od 30 do 60 minut. Cały proces przypomina masaż głowicą emitującą ultradźwięki na delikatnie mokrej skórze. W gabinetach kosmetycznych po zabiegu specjalista nakłada serum bądź maseczkę, która dodatkowo odżywia cerę. Skóra po zabiegu z rozrzedzonym gazem jest wyjątkowo podatna na wchłanianie substancji zawartych w kosmetykach.

Dla kogo jest zabieg peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny to zabieg dedykowany dla osób, które pragną zmotywować skórę twarzy do regeneracji i zapewnić jej odpowiednie nawilżenie. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i doskonale sprawdza się w przypadku osób, które walczą z zaskórnikami bądź posiadają rozszerzone pory. Peeling wnika w głąb skóry i przynosi efekt oczyszczania twarzy. Zabieg te świetnie sprawdzi się również u osób, które pragną zredukować przebarwienia i wyrównać koloryt cery.
Peeling kawitacyjny: jakie są przeciwwskazania i wskazania do zabiegu?
Wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny wykorzystujący fale ultradźwiękowe jest zabiegiem, który powoduje głębokie oczyszczenie skóry z martwych komórek naskórka. W przypadku peelingu kawitacyjnego do wykonania zabiegu istniej pewne wskazania. Należą do nich m. in.: przebarwienia skórne, odwodnienie skóry, pierwsze oznaki starzenia się, w tym płytkie zmarszczki, zaskórniki, zanieczyszczone pory, sucha skóra oraz nadmiar sebum. Co więcej ważnym wskazaniem do zabiegu jest brak sprężystości skóry.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego
Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu znajdują się m. in.: ciąża oraz karmienie piersią, niedoczynność tarczycy, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, zakrzepowe zapalenie żył. Ponadto zabiegu nie należy wykonywać u osób, które chorują: na padaczkę, osteoporozę bądź posiadają metalowe implanty. Zabiegu nie należy przeprowadzać gdy na skórze występują stany zapalne, rany, a także infekcje.

Efekt kawitacji: czyli jakich efektów spodziewać się po peelingu kawitacyjnym?

Peeling kawitacyjny niemal od razu przynosi efekty, w tym redukuje drobne zmarszczki. Cera twarzy w efekcie zabiegu zostaje nawilżona i rozświetlona. Kawitacja doskonale poprawia przepływ krwi oraz limfy. W rezultacie komórki zostają nie tylko oczyszczone, ale i zmotywowane do odbudowy i regeneracji. Kolejnym efektem, jaki daje peeling kawitacyjny jest zmniejszenie ryzyka do powstawania zmarszczek i przebarwień.

Jak często należy wykonywać peeling kawitacyjny?

Ilość zabiegów powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Cera sucha wymaga większego nawilżenia, zatem ilość zabiegów powinna być większa niż w przypadku cery normalnej. W przeciwieństwie do manualnego oczyszczania twarzy peeling kawitacyjny nie jest zabiegiem po, którym występują duże podrażnienia. Oznacza to, że peeling wykorzystujący fale ultradźwiękowe doskonale sprawdzi się w przypadku m. in. problematycznej: skóry delikatnej, skóry dojrzałe, skóry wrażliwej, skóry naczyniowej.

Czy peeling kawitacyjny jest zabiegiem bolesnym?

Peeling kawitacyjny to zabieg całkowicie bezbolesny. Większość osób, które poddały się zabiegowi zaczęło zwracać uwagę, że przebieg zabiegu oczyszczania skóry tą metodą przypomina przyjemny masaż relaksujący.

(artykuł sponsorowany)

A. Kosztowniak pod info