Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

REGION

Uczyli się jak mądrze pomagać

sobota, 30 września 2023 22:09 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z rejonu kozienickiego i pionkowskiego wzięli udział w szkoleniu, aby już za niecałe trzy miesiące czynić cuda.

To co charakteryzuje Szlachetną Paczkę to mądra i celowa pomoc, która w przyszłości może zaowocować czymś pięknym. Więcej o tej idei możecie posłuchać TUTAJ. Tymczasem za nami pierwszy ważny krok tegorocznej edycji, czyli szkolenie dla osób, które zdecydowały się zostać wolontariuszami. O swojej decyzji opowiedziały nam Natalia i Wiktoria:

Szkolenie dla wolontariuszy z rejonu Kozienice i Pionki zostało zorganizowane w filii nr 8 Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice zlokalizowanej w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Prowadzili je Mariusz Wilczyński – koordynator regionalny Szlachetnej Paczki oraz Monika Szczepanik – wolontariusz i menadżer operacyjny stowarzyszenia Wiosna. Spytaliśmy ich jak nauczyć innych mądrze pomagać?

W tym momencie pierwsi wolontariusze są już gotowi, żeby wyjść w teren w poszukiwaniu rodzin, które mogą otrzymać pomoc. Stąd apel Sylwii Kuczyńskiej – liderki rejonu kozienickiego, aby nie pozostawać obojętnym i zgłaszać przypadki osób w trudnej sytuacji życiowej:

Pierwsze szkolenie dla wolontariuszy za nami, jednak nie oznacza to, że lista już jest zamknięta. Do szlachetnej paczki ludzi, którzy chcą mądrze pomagać wciąż można dołączyć.