Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

Kozienice

Przybieżeli do Nowej Wsi

poniedziałek, 18 grudnia 2023 16:55 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Zgodnie z nową tradycją gminy Kozienice, na tydzień przed Bożym Narodzeniem spotkaliśmy się przy szopce zbudowanej w Nowej Wsi, aby wspólnie kolędować, spotkać Świętego Mikołaja i dzielić radością z okazji nadchodzących świąt.

W ostatnią niedzielę już po raz czwarty wspólnie z lokalną społecznością i włodarzami gminy rozświetliliśmy szopkę w Nowej Wsi. Od samego początku siłą sprawczą są panie z Koła Gospodyń Wiejskiej w Nowej Wsi „Babeczki z pieprzem i solą”. Co charakteryzuje nowowiejską szopkę powiedziała nam Zofia Ptak:

W Nowej Wsi znajduje się siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy. Jego podopieczni zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania. Ponadto panie z KGW „Babeczki z pieprzem i solą” przygotowały montaż słowno-muzyczny, w czasie którego mieliśmy okazję wysłuchać wierszy autorstwa Stanisławy Gołębiowskiej i Zenobii Kowalskiej.

Później na najmłodszych mieszkańców Nowej Wsi czekała niespodzianka, bo odwiedził ich Święty Mikołaj, w którego wcieliła się jedna z pań z KGW.

Na tym jednak nie koniec, bo mieszkańcy Nowej Wsi będą spotykać się przy szopce obok miejscowej biblioteki i wspólnie kolędować przez cały okres Bożego Narodzenia.