Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Przysucha

Rodzinne kolędowanie z Golec uOrkiestra w Wieniawie

poniedziałek, 29 stycznia 2024 08:56 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
Foto: ks. Stanisław Piekielnik / Radio Plus Radom
ks. Stanisław Piekielnik

Zespół Golec uOrkiestra w Wieniawie wystąpił z ostatnim w tym sezonie koncertem kolędowym. W czasie niedzielnego koncertu której muzycy z Milówki wykonywali znane i mniej znane kolędy i pastorałki.

- Celebrujemy dzisiaj bezgraniczną i bezwarunkową miłość, która wlewa w nasze serca światło i nadzieję. I tego wam dzisiaj życzymy, aby to światło wciąż było obecne w nas. To ostatni koncert, dlatego cieszymy się, że możemy ten czas spędzić w Wieniawie. Dziękujemy Bogu, że mogliśmy wychwalać Jego chwałę poprzez śpiew kolęd. Bo kto śpiewa, ten dwa razy się modli – mówiła w trakcie występu Edyta Golec.

Towarzyszył jej mąż Łukasz Golec. - Cieszymy się z tego dzisiejszego spotkania, wspólnego kolędowania. Od dzieciństwa kolędujemy. Z góralskiego serca wszystkim dziękujemy za obecność – mówił Łukasz Golec.

Gospodarzem spotkania był Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa w powiecie przysuskim. - Stojąc w radości Bożego Narodzenia, chcemy dzisiaj w Wieniawie, tę radość ponieść dalej i cieszyć się, że Bóg jest między nami. Poprzez nasze wspólne kolędowanie, chcemy też wyśpiewać Stwórcy chwałę i prosić o pokój na świecie i dla nas, ludzi dobrej woli – mówił wójt Sobczak.

Na scenie podczas finału wystąpił również zespół folklorystyczny "Wieniawa", który świętuje w tym roku 15-lecie powstania. Wśród gości byli m.in. była minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, starosta przysuski Marian Niemirski, sekretarz powiatu przysuskiego Marta Zbrowska, oraz wójtowie okolicznych gmin: Piotr Papis z Klwowa, Robert Fidos z Borkowic i Leszek Margas z Zakrzewa. Wśród gości był także ks. Janusz Stanek, proboszcz parafii w Wieniawie.