Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

Opoczno

Kolejna umowa PKP Intercity Remtrak

wtorek, 09 kwietnia 2024 13:07 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Remtrak nawiązał współpracę z Milwaukee, producentem wysokiej klasy elektronarzędzi.

Do podpisania umowy doszło w zakładzie PKP Intercity Remtrak w Libiszowie. Prezes kolejowej spółki Tomasz Zelwowiec wyjaśnia, że celem nawiązania współpracy z Milwauke była potrzeba ujednolicenia floty elektronarzędzi w firmie. – Żeby mieć jednego, dobrego, sprawdzonego dostawcę, który zagwarantuje nam szerokie spektrum elektronarzędzi o najlepszych parametrach – mówi. Jak podkreśla, wszystko po to, by zagwarantować pracownikom Remtraka najlepszy możliwy sprzęt do wykonywania pracy.

Jak informuje prezes Tomasz Zelwowiec, spośród kilku kluczowych firm wybrana został oferta Milwaukee. – Dla Milwaukee to jeden z największych kontraktów jeśli chodzi o kolejnictwo – przyznaje Konrad Lewicki, dyrektor generalny TTI Eastern Europe (właściciel m.in. marki Milwaukee). Jak dodaje, reprezentowana przez niego firma wszechstronnie wyposaży Remtrak w niezbędny do pracy sprzęt, od rękawic roboczych po klucze udarowe i szlifierki oraz piły.

Dla PKP Intercity Remtrak nawiązanie współpracy z Milwaukee oznacza z jednej strony ujednolicenie asortymentu narzędzi używanych przy wykonywanych w zakładzie naprawach, ale również zwiększenie komfortu pracy, bezpieczeństwa i efektywności. To także oszczędności wynikające z gwarancji priorytetowych działań serwisowych, które minimalizują ryzyko przestojów w pracy.

Wcześniej Remtrak podpisał umowę z Hitachi. Ta współpraca skupiona będzie przede wszystkim na innowacyjnych projektach związanych m.in. z utrzymaniem taboru oraz rozwiązaniami IT.