Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Opoczno

IRA zagra na Dniach Drzewicy

środa, 12 czerwca 2024 16:59 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Coraz bliżej budowy bulwaru nad rzeką Drzewiczką w Drzewicy. Gmina ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie tego zadania. Burmistrz Janusz Reszelewski mówił także o złotej rączce i zbliżających się Dniach Drzewicy.

Bulwar nad Drzewiczką powstanie naprzeciwko zamku, po lewej stronie rzeki na odcinku od mostu do dawnej organistówki. – Będzie mieć formę długiego, prawie 300-metrowego pomostu o sinusoidalnym biegu – wyjaśnia burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. Jak dodaje, bulwar będzie miał szerokość od 3 do 5 metrów. Obiekt zostanie oświetlony i objęty monitoringiem. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na zaprojektowanie i wykonanie tego zadania. Zgodnie z planem bulwar ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku. Na realizację zadania gmina pozyskała 5,85 mln zł z Polskiego Ładu.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz mówił także o innych planowanych zadaniach: modernizacji przepompowni ścieków i przebudowie ulicy Żeromskiego oraz o wybudowanych chodnikach na terenie gminy. Poinformował również o rozpoczętej realizacji pilotażowego projektu „Złota rączka”. Mogą z niego skorzystać osoby starsze, samotne czy niepełnosprawne i chore. Program zapewnia im pomoc w usuwaniu drobnych usterek i dokonywaniu napraw w ich domach. Zgłoszenia usterek, które mogłyby zostać usunięte w ramach programu starsi i samotni mieszkańcy gminy powinni składać za pośrednictwem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Janusz Reszelewski poinformował również o zbliżających się Dniach Drzewicy. Obchody święta miasta rozpoczną się 22 czerwca od Świętojańskiego grania nad drzewickim zalewem. Na 29 czerwca zaplanowano spotkanie drzewiczan po latach, a na 6 lipca koncerty na stadionie. Gwiazdą będzie w tym roku IRA.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim: