Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

SPORT

Kibice Radomiaka na drugim miejscu w lidze!

czwartek, 10 grudnia 2015 14:17 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

24 tysiące kibiców obejrzało w tej rundzie zmagania „Zielonych” na stadionie przy ul. Narutowicza. To drugi wynik w całej II lidze.

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2015/2016 w II lidze. To czas podsumowań i szczegółowych statystyk, w których nie zabrakło Radomiaka.

Z pewnością najbardziej cieszy znakomita frekwencja na meczach u siebie. 9 spotkań Radomiaka na stadionie przy ul. Narutowicza obejrzało ponad 24 tysiące widzów. Daje to średnią 2,7 tys. na mecz. Na pierwszym miejscu w tym zestawieniu znaleźli się kibice GKS Tychy. Każdy mecz obejrzało średnio 6,7 tys. widzów.

Piłkarze Radomiaka znaleźli się także w czołówce klasyfikacji indywidualnych. Najlepszym strzelcem w całej rundzie okazał się Rossi Pereira Leandro, który pokonywał bramkarzy aż 14 razy, z czego 8 razy w meczach wyjazdowych.

Na brak występów z pewnością nie może narzekać obrońca „Zielonych” - Bartosz Sulkowski. W rundzie jesiennej spędził on na boisku 1702 minuty (na 1710 możliwych). Jedynym meczem, którego nie zagrał w pełnym wymiarze czasowym było wyjazdowe spotkanie z Nadwiślanem Góra.

W czołówce najmłodszych strzelców w lidze znalazł się napastnik Radomiaka Krzysztof Ropski. Zdobył on bramkę w wieku 18 lat i 341 dni - przeciwko Błękitnym Stargard Szczeciński.

Wszystkie statystyki II ligi dostępne tutaj.