Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Siatkarze z całej Polski w Szydłowcu

wtorek, 12 lutego 2019 12:24 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec
Jakub Szczechowski

Niemal 20 drużyn z całej Polski rywalizowało w weekend w Szydłowcu w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Turniej już po raz siódmy zorganizowała Rodzinna Akademia Sportu przy współpracy z Urzędem Miejskim, ale też wieloma instytucjami, firmami, sponsorami, przyjaciółmi siatkówki. W tym roku impreza wpisała się w obchody 90-lecia utworzenia Polskiego Związku Gier Sportowych, czyli w praktyce początku polskiej siatkówki.

Na parkiet hali sportowej szkoły podstawowej nr 2 wybiegli zawodnicy z Krakowa, Warszawy, Ropczyc, Kielc, Łodzi, Opola, Sosnowca, Skaryszewa oraz Szydłowca. - Przyjeżdżają z wielu zakątków Polski ze względu na sympatyczny klimat naszej imprezy sportowej i pełny profesjonalizm, który gwarantuje sprawne przeprowadzenie tych zawodów. Dodatkowo mogą zintegrować się, porozmawiać, wymienić poglądy i potańczyć podczas zabawy, która co roku jest organizowana w Domu Weselnym Lodownia przy suto zastawionych stołach, dzięki uprzejmości Hurtowni Wędlin i Drobiu Vico - mówi Grzegorz Nowak, prezes Rodzinnej Akademii Sportu. Gospodarzy reprezentowały trzy drużyny: dwie kobiece i jedna męska. Zostały podzielone zostały na trzy grupy A, B i C, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym dwa sety do 29 punktów. Kolejne rundy rozgrywek to już pojedynki każdy z każdym do 2 wygranych setów z tie-breakiem. Drużyny zajmujące dwa pierwsze miejsca w grupach grały o miejsca 1-6, natomiast pozostałe o miejsca 7-9.

Po emocjach na parkiecie przyszedł czas na wręczenie pucharów, medali, dyplomów i nagród. Ceremonii tej przewodzili: burmistrz Szydłowca Artur Ludew, dyrektor PSP nr 2 w Szydłowcu Krzysztof Ubysz i siatkarki z Rodzinnej Akademii Sportu.

Wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna - Jurne Młokosy. Drudzy byli siatkarze z RAS Szydłowiec. Trzecie miejsce zdobył AZS UJK Kielce. Czwarta lokata należała do Siatkarzy z Majami. Piąta drużyna to Zuzanki Warszawa. Na szóstym miejscu zakończył turniej zespół UKS OLIMP Skaryszew. Dalej były kolejno: SAN AZS Łódź, Prze Fixy Ropczyce, Volley Team Błyskawica Sosnowiec.

Jeśli chodzi o kobiety, równych nie miały siatkarki Mi...mi Łódź. Srebro przypadło zespołowi Light System Audio Video Opole. Na podium zmieściły się jeszcze siatkarki Apollo Kraków. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: RAS6(1) Szydłowiec, Dream Team Manekin Łódź, Bez Obaw Kraków, Atomówki Kielce, Cytrynki Warszawa i RAS6(2) Szydłowiec.

Były też nagrody indywidualne. MVP turnieju zostali wybrani: Ela Klein i Paweł Szczepaniak. Najlepsi zawodnicy z Szydłowca to: Zosia Wiśniewska, Aleksandra Jedynak-Lis i Michał Koryciński. Najlepsi Libero to zaś Katarzyna Pakuła-Nockowska i Kamil Jędrych. Tytuł Najlepszych Przyjmujących uzyskali: Joanna Rejno i Wojciech Kowalski, a Najlepszych Środkowych - Fatima Blaza i Piotr Świerżewski.  Najlepszymi Atakującymi byli: Weronika Wilczyńska i Obremski Marcin.

Wśród wielu nagród warto wymienić dar od premiera Mateusza Morawieckiego - flagę i przypinkę w kształcie godła Polski w pięknym opakowaniu, elementy piaskowca od szydłowieckiego samorządu czy gadżety od marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika. 

Turniejowi patronował marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik i burmistrz Szydłowca Artur Ludew, a medialnie - Radio Plus Radom. Partnerami imprezy były: powiat szydłowiecki, PSP Nr 2 w Szydłowcu z dyrektorem Krzysztofem Ubyszem oraz Urząd Miejski w Szydłowcu – Wydział Informacji i Promocji. TU można zapoznać się z bogatą galerią zdjęć z turnieju.

foto: Rodzinna Akademia Sportu (fb)

Zapraszamy do nas: