Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /SPORT/Pokonają swoje słabości dla Papieża Polaka

Sport w Radomiu.

Pokonają swoje słabości dla Papieża Polaka

03 październik 2019 / Tekst

Walcząc z ograniczeniami, upamiętnią św. Jana Pawła II - w Radomiu odbędzie się "II Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II - osób niepełnosprawnych".

Pokonają swoje słabości dla Papieża Polaka
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

Uczestnicy imprezy w nietypowy sposób oddadzą hołd św. Janowi Pawłowi II. Założeniem zawodów jest przebiegnięcie, przejście oraz przepłynięcie 9 665 długości basenu. Liczba nieprzypadkowa, bo tyle dni trwał pontyfikat Papieża Polaka.

Memoriał ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Zawodników wspierają przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych i średnich z Radomia i regionu radomskiego. Jej głównym celem jest jednak promowanie aktywności ruchowej oraz wyrównywanie szans w dostępie do przestrzeni publicznej w obszarze sportu. Założeniem organizatorów jest też aktywizacja nie tylko dzieci i młodzieży, ale i osób starszych pokazując, że dyscypliny, takie jak bieganie czy pływanie oraz kontakt z wodą mogą sprzyjać rehabilitacji, rewalidacji i kompensacji.

- Św. Jan Paweł II kochał sport i skupiał wokół siebie mnóstwo osób chorych i niepełnosprawnych, dlatego pomyśleliśmy, by w ten nietypowy sposób oddać Mu hołd, tym bardziej, że obchodzimy 41. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową - mówi pomysłodawczyni imprezy, prezes Stowarzyszenia "Latorośl" Paulina Zalewska:

W zeszłym roku do rywalizacji stanęło ponad 400 zawodników z Radomia, Kozienic, Starachowic, Drzewicy czy Opoczna. Uczestnicy memoriału pływali łącznie na 11 torach pokonując swoje słabości dla Papieża Polaka. Najmłodszy zawodnik miał niespełna 6 lat, najstarszy prawie 80. Organizatorzy liczą, że i w tym roku zawodnicy nie zawiodą:

Impreza rozpocznie się uroczystą mszą św. o godz. 9:30 w parafii Św. Stefana na Idalinie. Po mszy św. zawodnicy udadzą się na basen Neptun, gdzie uroczyście otwarta zostanie sztafeta pływacka dla osób niepełnosprawnych. Potem zawodnicy przeniosą się do sali sportowej PSP nr 4, gdzie przebiegną dystans równy liczbie dni pontyfikatu papieża, czyli 9 665 m.

Impreza odbędzie się 23 października. Zapisy prowadzone będą do 14 października. Szczegóły na www.memorialpapieski.pl.

Zawody zorganizowały Stowarzyszenie "Latorośl" oraz Caritas Diecezji Radomskiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Publiczną Szkołą Podstawową Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i parafią pw. św. Stefana w Radomiu.

Memoriał został dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki RP.

 

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY