Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

Inne

Udany 15. Radomski Maraton Trzeźwości!

niedziela, 11 października 2020 14:43 / Autor: Beata Okulińska
Radio Plus Radom
Beata Okulińska

Ponad 300 biegaczy stanęło w sobotę 10 października na starcie biegów w ramach 15. Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej i konieczności wprowadzenia wielu obostrzeń, impreza, jak zawsze, była bardzo udana.

Jedna z najważniejszych imprez biegowych naszego regionu odbyła się w lasach Puszczy Kozienickiej ze startem i metą na terenie gościennego Ośrodka Lasów Państwowych w Jedlni Letnisku. Zawodnicy biegli na trzech dystansa: ultra (70 km), maratonu i półmaratonu. 

W związku z pandemią biegi odbywały się przez cały dzień, tak by starujący nie spotykali się na mecie i nie tworzyli większych grup. Jako pierwsi (już o godz. 7) wystartowali ultramaratończycy, po nich półmaratończycy. Na końcu (o godz. 12) na stracie stanęli maratończycy. Mniej było na trasie i na mecie kibiców i osób towarzyszących. Mimo to humory wszystkim dopisały, a wielu biegaczy cieszyło się z poprawy "życiówek".

W ultramaratonie wśród pań zwyciężyła Monika Grabarczyk (Enea Team) z Poznania. To jej pierwszy tak długi dystans:

Trzecie miejsce zajęła Ania Ordyńska ze Skarżyska-Kamiennej, która przyjechała na zawody ze swoją drużyną. Koleżanki i koledzy zgotowali jej na mecie prawdziwą owację. Dla biegaczki ze Skarżyska-Kamiennej to także był debiut na tak długim dystansie:

Wśród panów na dystansie 70 km triumfował Sławomir Rusak (Biegiem Radom!):

Najstarszym uczetnikiem ultramaratonu był Krzysztof Żak z Wrocławia, który ma 71 lat! 

W maratonie wśród pań zwyciężyła Paulina Strusińska (Biegiem Radom!), która tuż po przebiegnięciu mety podzieliła się z nami wrażeniami z biegu:

Najlepszy na dystansie maratońskim w kategorii mężczyzn był Michał Kolaszt (Iłża pędzi!):

W półmaratonie zwyciężyli Agnieszka Kropiewnicka (Fantastrics) i Kuba Galasiewicz (niezrzeszony).

Radomski Maraton Trzeźwości to także okazja do spotkania z innymi biegaczami, porozmawiania, wymiany doświadczeń. 

Tomasz Nos przyjechał na zawody z Wadowic. Radomski Maraton Trzeźwości już na stałe wpisał się w jego kalendarz startów:

Jedną z najbarwniejszych i najbardziej rzucających się w oczy drużyn tegorocznego Maratonu była ekipa ze Skarżyska Kamiennej pod przewodnictwem znanego skarżyskiego biegacza Janusza Ordyńskiego. Zawodnicy nawzajem dopingowali się, wspólnie cieszyli się ze swoich wyników i pokazywali innym, że bieganie może dawać ogromną radość:

Jak zawsze na imprezie nie zabrakło wolontariuszy, którzy stali na punktach żywieniowych i pomagali w razie potrzeby biegaczom.

Organizatorem Radomskiego Maratonu Trzeźwości jest Stowarzyszenie "Biegiem Radom!". 

Wyniki:

Ultramaraton:

Panowie: 1. Sławomir Rusak (Biegiem Radom!), 2. Jarosław Libiński (Aktywna Pszczyna), 3. Karol Grabda (Biegiem Radom!). Panie: 1. Monika Grabarczyk (Enea Team), 2. Justyna Wrażeń (niezrzeszona), 3. Anna Ordyńska (niezrzeszona)

Maraton:

Panowie: 1. Michał Kolaszt (Iłża pędzi!), 2. Rafał Osiński (Biegiem Radom!), 3. Jarosław Kopciał (niezrzeszony). Panie: 1. Paulina Strusińska (Biegiem Radom!), 2. Karolina Chojka-Bartoszko (niezrzeszona), 3. Monika Zychowicz (Biegiem Radom!)

Półmaraton:

Panowie: 1. Kuba Galasiewicz (niezrzeszony), 2. Romuald Prószyński (Puławianin Puławy), 3. Szymon Podsiadły (WKZ Kozienice BBL). Panie: 1. Agnieszka Kropiewnicka (Fantastrics), 2. Iwona Maj (niezrzeszona), 3. Magdalena Gajek (Wieś tańczy i biega)