Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Piłka nożna

LEO #Legenda – powstaje unikalna publikacja

niedziela, 28 lutego 2021 21:54 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Powstaje wyjątkowa publikacja LEO #Legenda. W powstawaniu książki o Leandro może wziąć udział każdy kibic.

Leândro Rossi Pereira jest już najskuteczniejszym piłkarzem klubu po 1945 roku. Gdy w 2011 roku przychodził do Radomiaka z Zawiszy Rzgów, niewielu kibiców spodziewało się, że Brazylijczyk błyskawicznie stanie się nie tylko ulubieńcem fanów, ale też jednym z najważniejszych ogniw „Zielonych” ostatniej dekady.

Z tej okazji powstanie wyjątkowa publikacja biograficzno-albumowa pt. LEO #Legenda, która stanowić będzie spisaną historią Brazylijczyka o zielonym sercu.

Wykonania publikacji podjęło się Stowarzyszenie Gramy Razem. Ma to być opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z futbolem. To opowiadanie o jednym z najlepszych piłkarzy, którzy gościli na polskiej ziemi, a karierę poświęcili, żeby grać w ukochanych barwach. Dzięki temu zyskał wspomniany szacunek i zapracował na miano legendy.

- Nie wyobrażamy sobie, żeby którykolwiek z fanów Radomiaka nie miał tak unikatowego wydawnictwa w swojej bibliotece lub zbiorze klubowych pamiątek. Będzie ono miało oryginalną formę, okraszoną setkami wyjątkowych zdjęć, ciekawostek statystycznych i licznych niespodzianek. Duży format, twarda okładka i wysokiej jakości papier wydania pozwolą na podniesienie jego rangi. Wydawnictwo już na etapie przygotowania stało się niezwykle popularne, ma już nawet swój numer ISBN, a plan, przy systematycznie rosnącym zainteresowaniu, zakłada przygotowanie kilku tysięcy egzemplarzy - podkreśla Michał Podlewski, pomysłodawca uczczenia osoby i dorobku Leo.

Pomysłodawcy zapraszają kibiców do udziału w tym projekcie, wsparcia i wyrażenia wdzięczności Leo za jego wkład w historię Radomiaka. Każdy, kto weźmie udział w prowadzonej społecznej zrzutce, będzie miał możliwość zagwarantowania sobie bezpłatnego egzemplarza albumu z podpisem Leo już w pierwszej edycji.

Publikacja ma ukazać się w drugim półroczu 2021 roku, co stanowić będzie prezent na 33. urodziny snajpera i 10. rocznicę jego gry dla Radomiaka.

- W okresie pandemii nie mamy możliwości uczestniczenia na żywo w meczach, ale cegiełka o wartości przybliżonej do ceny jednego meczowego biletu, pozwoli zająć miejsce na trybunie „LEO Fans” i na stałe, ramię ramię z Brazylijczykiem okazać swoje wsparcie. Imię i nazwisko bądź pseudonim kibica znajdzie się w wykazie sympatyków Leo na wirtualnym stadionie w publikacji – dodaje Michał Podlewski.

Wesprzeć publikację można TUTAJ.

Autorzy zwracają się także do firm z propozycją dołączenia do grona partnerów tego wydawnictwa. Szczegóły w powyższym linku pod adresem mailowym: biuro @ sgr.24.pl.

Można również dołączyć do profilu na Facebooku poświęconego legendzie Radomiaka. Znajdziecie go TUTAJ.