Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

SPORT

Przed nami jedna z największych imprez biegowych w Radomiu

wtorek, 15 czerwca 2021 11:55 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

27 czerwca odbędzie się Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Do udziału w czterech biegach zapisało się już ponad 600 osób.

W ramach imprezy odbędą się cztery biegi. Oprócz 9. Półmaratonu Radomskiego Czerwca '76 i tradycyjnie Mistrzostw Mazowsza Lekarzy organizatorzy przygotowali także bieg na dystansie 10 km oraz Milę Radości (która odbędzie się dzień wcześniej - 26 czerwca).

- Chcemy, żeby to była pierwsza impreza w tym roku w pełnym tego słowa znaczeniu, czyli przeprowadzona na ulicach miasta - mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!", organizator imprezy.

W tym roku trasa będzie przebiegała w ścisłym centrum miasta.

- Jak zawsze startujemy z ulicy Narutowicza i meta jest także na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po starcie obiegamy Planty, Rynek, biegniemy do ulicy Wernera, następnie ścieżką pieszo-rowerową przy ul. Szarych Szeregów, dobiegamy do ul. Warszawskiej i dalej Malczewskiego, Focha, Kilińskiego, Żeromskiego, obiegamy Park Kościuszki i dalej przez ul. Wałową i Podwalną wracamy do ul. Narutowicza - tłumaczy Tadeusz Kraska.

Co roku atrakcją dla biegaczy są unikalne pakiety startowe. Tym razem tradycyjnie będą to szklanki, ale także shakery i koszulki okolicznościowe full-print.

Do tej pory na półmaraton zapisało się 500 osób, na 10 kilometrów 121, na mistrzostwa lekarzy 20, a Milę Radości chcą przebiec 52 osoby.

- Przepisy zezwalają nam na start jednorazowych grup 250 osób + osoby zaszczepione. Będzie to tu nas start falowy. Odstęp pomiędzy poszczególnymi falami powinien wynosić pół godziny, więc zrobimy podział na dwie grupy - mówi prezes.

Dzień wcześniej (26 czerwca) odbędą się biegi dzieci i młodzieży, a także Mila Radości.

Półmaraton wystartuje 27 czerwca o godzinie 9:00.

Cała rozmowa z Tadeuszem Kraską do odsłuchania poniżej: