Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

SPORT

Od lat najlepszy klub w Polsce

czwartek, 10 marca 2022 19:45 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

Mimo pandemii zapaśnicy tego klubu mają za sobą bardzo udany ostatni 2021 rok - wywalczyli aż 30 medali mistrzostw Polski. Olimpijczyk Radom po raz dziewiąty z rzędu został Klubowym Mistrzem Polski! Nie od dziś wiadomo, że Olimpijczyk Radom rozdaje karty na zapaśniczej scenie.

Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”powołano z inicjatywy zarządu Radomskiego Związku Zapaśniczego w 2004 roku. Trzy lata później nastąpiło kolejne istotne wydarzenie. Olimpijczyk podpisał umowy o współpracy z innymi radomskimi stowarzyszeniami w których prowadzono treningi z zapaśnikami. Od chwili powołania stowarzyszenie ściśle współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Zawodnicy Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego odnoszą szereg spektakularnych osiągnięć na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej. Tytuł klubowego mistrza Polski w zapasach to już niemal tradycja.

Gośćmi naszego programu #PopoludniePlus byli: prezes Olimpijczyka Maria Świerczyńska, trener Zdzisław Kolanek oraz zawodnik klubu Łukasz Fafiński, z którymi rozmawiali Magda Gliszczyńska i Wojtek Sałek.

A. Kosztowniak pod info