Inne

Opoczno Run z Wandą Panfil

sobota, 25 czerwca 2022 19:11 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Opoczno Run z Wandą Panfil otworzył piknik Eko Opoczno. Na starcie 10-kilometrowego biegu stanęło blisko 120 zawodników.

Bieg Opoczno Run z Wandą Panfil otworzył piknik Eko Opoczno. – Wpisuje się on w nasze hasło: „Opoczno promuje sport. Sport promuje Opoczno” – mówi Dariusz Kosno, burmistrz miasta, który dał sygnał biegaczom do startu. Bieg przeprowadzony został na ulicach Opoczna. Na starcie stanęło 117 zawodników z różnych części kraju. Do Opoczna przyjechali m.in. biegacze z Tomaszowa Mazowieckiego, Warszawy, Łodzi czy Skarżyska-Kamiennej. Nie zabrakło także gospodarzy na czele z urodzoną w Opocznie Wandą Panfil, mistrzynią świata w maratonie, która wygrywała największe tego typu imprezy m.in. w Bostonie, Nowym Jorku czy Londynie. – Cieszę się, że pierwszy bieg Wandy Panfil jest tutaj w Opocznie, gdzie się urodziłam. Jestem dumna z tego – mówiła. Maratonka rekreacyjnie pobiegła także w biegu. W rywalizacji triumfował Piotr Kułak z Krakowa. – Trasa nie była bardzo wymagająca – mówił na mecie. Chwalił organizację, zwłaszcza dużo punktów z wodą na trasie, co w upalny dzień było bardzo ważne. Piotr Kułak mocno rozpoczął rywalizację, a kiedy oderwał się od innych kontrolował bieg i pewnie wygrał. Wśród pań pierwsza linię mety przebiegła opocznianka Natalia Grzegorczyk. Przyznaje, że bardzo doskwierał jej upał. – Trenuję o 5 rano codziennie przed pracą, więc dla mnie to trochę był szok termiczny – mówiła. Natalia w swoim mieście pewnie jednak wygrała wśród pań. Posłuchaj naszej relacji z tego wydarzenia: