Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria Katarzyna Drexel, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 03 marca 2024

SPORT

Radom na szlakach ekstraklasy

wtorek, 13 lutego 2024 09:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Radom na szlakach ekstraklasy. Ukazała się publikacja przypominająca występy radomskich zawodników na najwyższych szczeblach sportowej rywalizacji. Książka ukazała się w ramach Budżetu Obywatelskiego Radomia.

Radom na szlakach ekstraklasy to publikacja, która dokumentuje wydarzenia dwóch przednich sezonów sportowych. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym występowały wtedy cztery drużyny z naszego miasta. Był to idealny moment, żeby przypomnieć radomianom złote lata m.in. boksu, tenisa, łucznictwa, tenisa stołowego czy zapasów – mówi Michał Podlewski, pomysłodawca projektu.

Autorami koncepcji i tekstu są Lech Mosiołek, Grzegorz Stępień i Michał Podlewski. Projekt wsparli: Sławomir Monik, Grzegorz Siek, Jerzy Graliński i Piotr Stanikowski. Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Gramy Razem w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia, uzupełniają tablice, które zostaną umieszczone na wiosnę w większości miejsc, gdzie ekstraklasa gościła w Radomiu, m.in. przy hali i stadionie MOSiR, hali na Sadkowie oraz obiektach Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga.