Dziś jest: Czwartek, 12 września 2024

Dziekanowski i Krzynówek nie dali rady drzewiczanom

poniedziałek, 19 sierpnia 2024 13:45 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Sześć goli padło w jubileuszowym meczu z okazji stulecia klubu sportowego w Drzewicy. Wygrali gospodarze.

Klub sportowy w Drzewicy w tym roku obchodzi swój jubileusz stulecia. Jednym z punktów obchodów tego święta był mecz rozegrany pomiędzy gospodarzami MGKS Drzewica a Reprezentacją Artystów Polskich. W jej składzie zobaczyliśmy nie tylko znanych artystów czy dziennikarzy, ale również byłych piłkarzy: Dariusza Dziekanowskiego i Jacka Krzynówka. Gospodarze z MGKS Drzewica przystąpili do meczu w silnym zestawieniu opartym na zawodnikach pierwszego składu seniorów. Po przerwie na boisku zaprezentowali się również oldboje.

Szczególnie pierwsza połowa przebiegała pod dyktando drzewiczan, którzy udokumentowali przewagę trzema golami. Po zmianie stron gra się wyrównała, a kibice oklaskiwali udane akcje z obu stron. Artyści za sprawą Patryka Czerniejewskiego strzelili gola honorowego, ale gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki. Jedną z nich strzelił burmistrz Janusz Reszelewski.

Ostatecznie MGKS Drzewica wygrał 5:1. Jednak wynik nie był najważniejszy. Liczyło się przede wszystkim godne uczczenie stulecia klubu.

MGKS Drzewica - Reprezentacja Artystów Polskich 5:1

Gole dla MGKS Drzewica: Jakub Bednarczyk 2, Filip Matuszczak, Janusz Reszelewski, Łukasz Tąder.

Gol dla RAP: Patryk Czerniejewski.

Skład MGKS Drzewica: Piotr Zawada, Kamil Sarwa, Adam Woźniak, Michał Budzyński, Patryk Wijata, Jakub Bednarczyk, Filip Matuszczak, Olga Biedrowska, Kacper Listkiewicz, Wojciech Ruta, Natan Meto, Łukasz Tąder, Bartek Kuc, Konrad Tąder, Bartek Barul, Zdzisław Babicki, Janusz Reszelewski, Krzysztof Czarnecki, Mirosław Bednarczyk, Grzegorz Tomasik. Trener Ryszard Pomykała.

Skład Reprezentacji Artystów Polskich: Grzegorz Jędrzejewski, Jacek Krzynówek, Rafał Mroczek, Jacek Kopczyński, Dariusz Dziekanowski, Patryk Czerniejewski, Sławomir Doliniec, Mikołaj Bańdo, Grzegorz Staszewski, Dawid Ptak, Michał Szyc, Adrian Budakow, Robert Taras.