Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Bilans Dnia

Poseł Suski o przebiegu S12: nic nie jest jeszcze przesądzone

wtorek, 10 grudnia 2019 14:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nic nie jest jeszcze przesądzone - powiedział poseł Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do informacji na temat preferowanego przebiegu trasy S12 przez teren powiatu przysuskiego. Odbiega on od propozycji składanych przez samorządowców.

Według posła Suskiego wskazanie przez Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych wariantu drugiego, oznaczonego kolorem żółtym, nie jest decyzją ostateczną. - Jesteśmy w trakcie rozmów. W ubiegłym tygodniu odbyła się narada w ministerstwie infrastruktury. Rozmawialiśmy m.in. o przebiegu trasy S12. Tu nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Wciąż trwają negocjacje i wciąż można zgłaszać uwagi - powiedział poseł Suski, który był gościem audycji Bilans Dnia.

Przypomnijmy, że wariant drugi oznacza, że trasa S12 zostanie poprowadzona na południe od Gielniowa, potem przetnie Przysuchę ze Skrzyńskiem. Dalej trasa będzie biegła od strony północnej Skrzynna, Wieniawy, by następnie skręcić na południe od Mniszka i Młodocina Mniejszego i podzielić na pół gminę Kowala. Dalej trasa zostanie poprowadzona blisko lasu na północ od Skaryszewa, potem przez okolice Bogusławic w kierunku Podzagajnika. S12 ominie Zwoleń od południa.

Polityk PiS odniósł się również do wypowiedzi nowego wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który powiedział, że "dzisiaj nie ma tematu wydzielenia Warszawy z Mazowsza. - Decyzja polityczna została podjęta. Kiedy i w jakiej formie to już kwestia techniczna. O wszystkich naszych działaniach poinformujemy wojewodę mazowieckiego - powiedział poseł Marek Suski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: