Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Audycje Radiowe

Leśnicy aktywni społecznie - Barycz dla ziemi koneckiej

środa, 19 lutego 2020 21:12 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Nadleśnictwo Barycz (fb)
Jakub Szczechowski

Leśnicy Nadleśnictwa Barycz dobrze znani są w powiecie koneckim. Nie ograniczają się bowiem tylko do swoich zadań zawodowych, ale uczestniczą czynnie w wielu wydarzeniach, współorganizują je czy inspirują.

- Staramy się uczestniczyć w miarę możliwości w wielu uroczystościach. Polega to na współpracy z samorządami poprzez wystawianie stoisk na imprezach okolicznościowych. Myślę tu głównie o Kuźnicach Koneckich, o Koneckim Wrześniu, uroczystościach w gminie Gowarczów, związanych z odpustem na św. Rocha. Prowadzimy ponadto wspólne działania prewencyjne ze służbami mundurowymi jak wydawanie odblasków dla dzieci, informowanie o zagrożeniach, które występują w lasach. Prowadzimy także wspólne inwestycje z samorządami. Jako przykład mogę podać drogę od Młynka Nieświńskiego do Starej Kuźnicy - wymienia nadleśniczy Wojciech Bomba. 

Leśnicy są aktywni również na polu edukacyjnym. Nie można również zapomnieć, że są ambasadorami pamięci historycznej. O tych aspektach działalności Nadleśnictwa Barycz opowiedzieli nam: wieloletni nadleśniczy Henryk Pargieła oraz st. spec. Służby Leśnej Włodzimierz Falba.