Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Bilans Dnia

Bp Solarczyk: jestem po to, by razem z wiernymi przeżywać tajemnicę życia i wiary

poniedziałek, 04 stycznia 2021 15:27 / Autor: Radosław Mizera
bp Marek Solrczyk/FB
Radosław Mizera

- Jestem po to, by razem z wiernymi przeżywać tajemnicę życia i wiary – powiedział biskup Marek Solarczyk, który zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, został mianowany Biskupem Radomskim. Bp Solarczyk, który był gościem Radia Plus Radom zaprosił wszystkich do zaangażowania się w dzieło nowej ewangelizacji.

W trakcie audycji Bilans Dnia bp Marek Solarczyk był pytany o priorytety w posłudze biskupiej w Kościele radomskim. - Priorytet w każdej posłudze biskupiej jest zawsze ten sam, żeby Bóg był obecny w naszym życiu, żeby to co wpisuje się we wspólnotę wiary, było wypełnione Bożą łaską. Każdy z nas niesie różne doświadczenia, tajemnice swojego życia, bogactwo wiary. Ważne by to chronić, wspierać i rozwijać. Niech to wszystko się w nas kształtuje – mówił ksiądz biskup Marek Solarczyk.

- Kiedy patrzę na całą diecezję radomską z tym wielkim dziedzictwem waszego... naszego życia i naszej wiary, to jest nadzieja, że Bóg przez decyzję Ojca Świętego przekazuje, że to wszystko dalej będzie wspierane Bożą pomocą i przy współpracy – dodał ksiądz biskup.

Dalej pytaliśmy biskupa Solarczyka o to, w którym kierunku powinna iść dzisiaj ewangelizacja w Polsce, w której nie brak wrogości i agresywnych zachowań względem Kościoła. - Ewangelizacja to głoszenie Dobrej Nowiny niezależnie od okoliczności. Mamy być tymi, którzy będą to rozwijać. Dotyczy to również troski o ludzi młodych. Przez prawie 30 lat uczyłem religii w szkole. Młody człowiek niesie różne doświadczenia. Nie możemy z rezygnacją patrzeć na młodych, że ich tracimy. Ważne, abyśmy potrafili pomóc młodym ludziom w ich przeżywaniu wiary. Młody człowiek największą walkę toczy tak naprawdę z samym sobą – powiedział gość Radia Plus Radom.

Biskup Solarczyk w czasie adwentu brał udział w roratach w różnych parafiach diecezji warszawsko-praskiej. Zapowiedział, że teraz w diecezji radomskiej będzie kontynuował takie spotkania z wiernymi. - Jestem po to, by przeżywać tajemnicą życia i wiary z wiernymi. Każda okazja do tego jest dobra. Ufam, że będzie wiele takich chwil, kiedy razem będziemy przeżywać tajemnice wiary. Będę chciał kontynuować takie spotkania ale nie wykluczam, że będą inne nowe formy, które sprawią, że będziemy razem ze sobą – powiedział ksiądz biskup.

Ksiądz biskup Solarczyk jest obecny na facebooku i na twitterze. Jego profile śledzi w sumie ponad 50 tysięcy internautów. - Nie byłbym w stanie prowadzić sam swojego fanpage’a na facebooku. Natomiast na twitterze jestem jedynym obsługującym ten komunikator. Ponadto media diecezjalne są ważnym czynnikiem w dziele ewangelizacji. To istotny środek by ewangelizować i informować – powiedział biskup-nominat.

- Staje razem z wami i przy was, by z całym oddaniem troszczyć się o to, co Boże, chronić je i rozwijać. Zapraszam do tej wspólnoty i polecam się modlitwie – zakończył biskup Marek Solarczyk, z którym rozmawiał Radosław Mizera: