Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Audycje Radiowe

Powiat Radomski inwestycjami stoi

poniedziałek, 19 lutego 2024 19:20 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

- Pociąg z inwestycjami jest rozpędzony - mówi starosta radomski Waldemar Trelka. W tym roku zrealizowanych zostanie dwadzieścia osiem zadań. Dziewięć dotyczyć będzie dróg.

W audycji "Powiat radomski na fali" starosta radomski Waldemar Trelka poinformował, że w 2023 roku Powiat Radomski realizował 18 zadań inwestycyjnych związanych z drogami, na które wydano ponad 50 milionów złotych.

W tym roku realizowanych będzie dziewięć projektów. Między innymi nastąpi przebudowa drogi Ruda Wielka – Dąbrówka Warszawska (gm. Wierzbica). Będzie kontynuacja drogi Gębarzów – Polany (przez gminy Kowala, Skaryszew), odcinka drogi w Sokołach (gmina Pionki), Wolanów – Kończyce, czy też Kłonów – Rawica.

- W tej chwili trwa II etap zadania za kilkanaście mln złotych w gminie Wolanów. W tym roku droga będzie oddana do użytku. Droga poszerzona, odwodniona, ze ścieżką rowerową. Zupełnie inne warunki. Na granicy między gm. Kowala a g. Skaryszew budujemy rondo. jest juz ogłoszony przetarg na drogę w kierunku Bardzic, aż za Bardzice. Krótki odcinek, 1700 m dodatkowo, ale za ponad 14 milionów złotych.To są takie pieniądze, a więc taki standard. Nas nie stać na to, żeby robić byle jak. Bo nie stać nas na to, żeby później ciągle naprawiać i i inwestować w buble - mówi starosta.

- Kolejna inwestycja, jaką będziemy ogłaszali do przetargu to jest droga w Rudzie Wielkiej w gminie Wierzbica. Znowu inwestycja za 17, 18 mln złotych. Ile, to ostatecznie pokaże przetarg, ale taką inwestycję mamy przygotowaną. Plus dużo innych remontów, o których mógłbym tutaj bardzo długo mówić - dodaje Waldemar Trelka.

- Mamy ponad 28 zadań w budżecie. To są zadania jednoroczne, wieloletnie, bo one przechodzą na 24, 25 i 26 rok w zależności od zakresu. Ale mamy rozpędzony pociąg pod tytułem inwestycje. Chciałbym tylko, aby można było aplikować o środki zewnętrzne - tłumaczy.

Gość audycji "Powiat radomski na fali" poinformował także o otwarciu nowej wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Będą z niej korzystać m.in. uczniowie klasy, która została w tym roku utworzona pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. - Cieszę się bardzo dlatego, że to jest strzelnica bardzo bezpieczna. To znaczy, tam nie latają pociski prawdziwe, ale odrzut, ale akustyka i pewien klimat sprawiają że ma człowiek wrażenie, że jest na prawdziwym strzelaniu - mówi starosta.

 Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: