Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Rodzinka na Plus

Duszpastertwo Rodzin rozpoczyna nowy rok pracy

środa, 02 września 2020 19:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej rozpoczyna nowy rok formacyjny. Wiele planowanych wydarzeń ze względu na epidemię nie mogło się odbyć. W planach jest wznowienie wielu inicjatyw, m.in. ponownie Adwent rozpocznie zawieszony Rok Rodziny! - informuje ks. Sławomir Adamczyk duszpasterz rodzin diecezji radomskiej.

 Z kolei już w najbliższą sobotę, 5 września odbędzie się spotkanie formacyjne dla doradców życia rodzinnego diecezji radomskiej. To wydarzenie rozpoczyna nowy rok pracy.

Z zachowaniem obostrzeń sanitarnych spotkanie w całości odbędzie się w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu (Fara przy ul. Rwańskiej). Rozpocznie je msza św. Następnie zaplanowano wykład pt. "Rodzina w nauczaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego".

Z kolei 12 września rusza Studium Życia Rodzinnego. O tych i innych wydarzeniach oraz inicjatywach, podejmowanych w najbliższym czasie przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej rozmawialiśmy w pierwszej po półrocznej przerwie audycji "Rodzinka na Plus". Gośćmi Magdy Gliszczyńskiej byli ks. Sławomir Adamczyk diecezjalny duszpasterz rodzin oraz Kamila Rzepka diecezjalna doradczyni życia rodzinnego