Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

...żeby dzieci pokochały Kościół. Boże owieczki

niedziela, 25 lutego 2024 11:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Dziecięca wspólnota Boże owieczki powstała w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu na Glinicach. To inicjatywa dwóch mam i parafianek, które chcą, by dzieci pokochały Kościół. 

Od września 2023 roku prawie 50 dzieci należy do wspólnoty Boże owieczki. To inicjatywa dwóch mam, które postanowiły coś zrobić, by dzieci pokochały Kościół. Agnieszka Marchewka i Joanna Ogorzałek są siostrami i założycielkami Bożych owieczek w parafii Najśw. Serca Jezusowego w Radomiu:

W sobotę, 24 lutego 2024 roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich Polanianki z miejscowości Polany koło Wierzbicy opowiadały dzieciom o wielkopostnych tradycjach związanych ze Środą Popielcową, Niedzielą Palmową, Wielkim Czwartkiem, Wielkim Piątkiem i Wielką Sobotą. Mówiły też o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych na wsi. Nie zabrakło śpiewów, a potem wspólnego robienia palm wielkanocnych. O ludowych tradycjach mówi Marzena Kacprzak z Koła Gospodyń Polanianki:

Dzieci uważnie słuchały opowieści, a potem bardzo chętnie robiły palmy wielkanocne, które potem zabrały do domów:

Na spotkania Bożych owieczek przychodzą nie tylko dzieci, ale także rodzice. Wspólnota ma także dwie parafialne babcie Barbarę Głowacką i Bogumiłę Dziwisz.