Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Triduum Paschalne z udziałem Biskupów Radomskich

środa, 27 marca 2024 21:07 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
ks. Stanisław Piekielnik

Biskup Marek Solarczyk i biskup Piotr Turzyński będą przewodniczyć liturgii Triduum Paschalnego w katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu oraz w kościołach i kaplicach w Kowali, Przedborzu, Skaryszewie i we Wsoli. Triduum Paschalne oraz Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą transmitowane w Radiu Plus Radom.

Przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy Krzyżma w radomskiej katedrze o godz. 10.00. W koncelebrze będzie uczestniczył bp Piotr Turzyński. W czasie celebracji zostanie pobłogosławiony olej chorych, olej katechumenów i konsekrowane Krzyżmo. Kapłani zgromadzeni na liturgii odnowią przyrzeczenia kapłańskie.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umycia nóg. To pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa; to również wspólna modlitwa za wszystkich kapłanów, których spotkaliśmy w naszym życiu oraz modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Liturgii w radomskiej katedrze będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Natomiast bp Piotr Turzyński będzie się modlił się kościele pw. św. Bartłomieja we Wsoli k. Radomia.

W radomskiej katedrze wstępem do Liturgia Wielkiego Piątku będzie Droga Krzyżowa, która rozpocznie się o godz. 15.00. Następnie o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia na cześć Męki Pańskiej, której będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński. Zaś bp Marek Solarczyk uda się do sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli-Paradyżu. Tam Liturgia rozpocznie się już o godz. 16.00.

Należy pamiętać, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły – jakościowy i ilościowy. Jest to dzień żałoby w Kościele.

W Wielką Sobotę w katedrze radomskiej Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, a przewodniczył jej będzie bp Marek Solarczyk. Zaś o tej samej godzinie bp Piotr Turzyński będzie sprawował Liturgię w kaplicy sióstr klarysek w Skaryszewie.

W Niedzielę Zmartwychwstania bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy św. rezurekcyjnej w kościele pw. św. Aleksego w Przedborzu. Wstępem będzie procesja rezurekcyjna. Również o godz. 6.00 będzie sprawowana Msza św. rezurekcyjna w kościele pw. św. Wojciecha w Kowali k. Radomia, której będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński.

W niedzielę o godz. 12.30 w radomskiej katedrze bp Marek Solarczyk będzie sprawował Mszę św. w intencji Diecezji Radomskiej.

---

Transmisje w Radiu Plus Radom

Będziemy transmitować całą Liturgię Triduum Paschalnego oraz Msze św. zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 18.00 rozpoczną się transmiosje z katedry radomskiej. Zachęcamy również do udziału w radiowej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się po zakończeniu liturgii.

Liturgia Paschalna w Wielką Sobotę bedzie transmitowana z bazyliki prmasowskiej w Gnieźnie. Rozpocznie się o godz. 20.00, a będzie jej przewodniczył abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

W niedzielny poranek przeniesiemy się do sanktuarium na Jasnej Górze, skąd bedziemy transmitować Mszę św. rezurekcyjną pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Początek o godz. 6.00.

Zarówno w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jak i w Poniedziałek Wielkanocny będziemy transmitować Msze św. z radomskiej katedry o godz. 12.30.