Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

Wydarzenia

Konsekracja kościoła Matki Odkupiciela w Radomiu

niedziela, 14 kwietnia 2024 18:10 / Autor: Milena Brzyska
Foto: Milena Brzyska
Milena Brzyska

Konsekracja kościoła pw. Matki Odkupiciela odbyła się w niedzielę, 14 kwietnia na radomskim Osiedlu Południe. Mszy świętej przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

Uroczystego poświęcenia i namaszczenia ołtarza dokonał ks. bp Marek Solarczyk. W trakcie homilii mówił: - To jest nasza tęsknota i nasza nadzieja, żeby ta świątynia zawsze była miejscem, gdzie będziemy  przychodzić ze znakiem swojej wiary. Niech ta świątynia będzie domem, do którego zawsze będziemy wracać i z którego będziemy wychodzić, aby być świadkami Boga:

O doniosłości wydarzenia mówił proboszcz parafii ks. Stanisław Kosowicz: - Bardzo się wzruszyłem, prawie łzy mi leciały. To dzieło zostaje na pokolenia:

Składając podziękowania ks. Kosowicz podkreślił: - Świątynię tę ksiądz biskup poprzez Liturgię Słowa i przez posługę oddał na własność Panu Bogu:

W czerwcu 2023 roku parafia Matki Odkupiciela w Radomiu przeżywała 35-lecie, kiedy to został poświęcony plac pod budowę świątyni na dzisiejszym os. Południe II. Ks. kan. Stanisław Kosowicz jest duszpasterzem i proboszczem parafii od początku jej istnienia.