Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Mój kościół - moja parafia. Finał konkursu plastycznego dla dzieci

poniedziałek, 15 kwietnia 2024 15:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
Foto: ks. S. Piekielnik / Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Ponad 2,5 tysiąca prac z ok. 100 szkół z całej diecezji radomskiej zostało zgłoszonych do udziału w konkursie plastycznym pt: Mój kościół - moja parafia. Finał konkursu dla uczniów szkół specjalnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych odbył się w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej.

Z laureatami konkursu plastycznego  pt: Mój kościół - moja parafia spotkał się i nagrody wręczał Biskup Radomski Marek Solarczyk:

- Zainteresowanie konkursem, który był przeznaczony dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz klas I-IV szkół podstawowych specjalnych było bardzo duże. Napłynęło ponad 2,5 tys. prac - mówi ks. Mariusz Chamerski wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej:

Wśród laureatów konkursu są: Hanna Maciąg z Wsoli, Maria Zięba z Gębarzowa i Wiesław Żak z Kowalkowa, którzy opowiedzieli nam o swoich pracach:

Lista laureatów konkursu:

  • klasa I:
    • I miejsce - Laura Kaliś, Zespół Placówek Oświatowych nr 4 Szkoła Podstawowa nr 5 w Skarżysku-Kamiennej,
    • II miejsce - Hanna Maciąg Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wsoli,
    • III miejsce - Antoni Stuleblak - Szkoła Podstawowa w Żarnowie.
    • Wyróżnienia:
      • Lena Matracka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Opocznie
      • Maciej Hauda - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ryczywole
      • Antoni Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa w Woli Załężnej.
  • klasa II:
    • I miejsce - Zofia Andrzejewska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku,
    • II miejsce - Nadia Zięba - Publiczna Szkoła Podstawowa w Parznicach,
    • III miejsce - Amelia Rafa - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Słowikach.
    • Wyróżnienia:
      • Aleksandra Bednarczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu,
      • Marysia Stanecka - Szkoła Podstawowa nr 13 w Starachowicach.
  • klasa III:
    • I miejsce - Wiesław Żak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalkowie,
    • II miejsce - Roksana Pożoga - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzepinie,
    • III miejsce - Lena Pacan - Szkoła Podstawowa w Bielowicach.
    • Wyróżnienia:
      • Jan Składanowski - Zespół Placówek Oświatowych nr 4 Szkoła Podstawowa nr 5 w Skarżysku-Kamiennej,
      • Michał Sobolewski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie,
      • Gabriela Kudlak - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach.

SZKOŁY SPECJALNE

  • klasa I
    • I miejsce - Damian Stańczykowski - Niepubliczny SOSW S.A.K. „Opoka” w Borkowicach,
    • II miejsce - Bartłomiej Woźniak - SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej,
    • III miejsce - Anna Michnowska - SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.
  • klasa II
    • I miejsce - Oskar Szczodrak - SOSW w Starachowicach,
    • II miejsce - Mateusz Struzik - PSP nr 12 Specjalna w Radomiu,
    • III miejsce - Oliwier Janiec - SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.
  • Wyróżnienie:
    • Anna Chłopek SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.
  • klasa III
    • I miejsce - Igor Zbroja - SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej,
    • II miejsce - Nikola Adach - PSP nr 12 Specjalna w Radomiu,
    • III miejsce - Nikolas Rosłowski - SOSW w Starachowicach.
    • Wyróżnienie:
      • Julia Kwiecień - SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.
  • kalsa IV
    • I miejsce - Jakub Jurkowski - Niepubliczny SOSW S.A.K. „Opoka” w Borkowicach,
    • II miejsce - Mateusz Warzocha PSP nr 12 Specjalna w Radomiu,
    • III miejsce - Paulina Mikos - SOSW w Starachowicach.
    • Wyróżnienia:
      • Mikołaj Karpiński - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 27 w Radomiu,
      • Wojciech Młynarczyk - SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej,
      • Władysław Siarkiewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszkach.