Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Krzysztof Zanussi w Radomiu

wtorek, 15 stycznia 2019 12:38 / Autor: Beata Okulińska
(materiały promocyjne filmu)
Beata Okulińska

Pokaz specjalny najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego pt. 'Eter' odbędzie się 30 stycznia w radomskim kinie Helios. Po seansie miłośnicy dobrego filmu spotkają się ze słynnym reżyserem.

Akcja 'Eteru' rozgrywa się tuż przed I wojną światową, najpierw na terenie zaboru rosyjskiego, potem austriackiego. Bohaterem jest lekarz, który eksperymentuje z eterem - prowadzi badania nad wykorzystaniem substancji w zniewoleniu świadomości człowieka. Jego eksperymenty są w rzeczywistości igraniem ze złem. W swoją grę wciąga młodego adepta medycyny.

Zanussi prezentuje w 'Eterze' swoją autorką wersję mitu o Fauście i Mefistofelesie. Stara się dociec, jakie są żródła zła przed stu laty i obecnie. Zaletą filmu są świetne kreacje aktorskie (zwłaszcza Jacka Poniedziałka i Andrzeja Chyry) oraz wysmakowane zdjęcia.Zanussi prezentuje w 'Eterze' swoją autorką wersję mitu o Fauście i Mefistofelesie. Stara się dociec, jakie są żródła zła przed stu laty i obecnie. Zaletą filmu są świetne kreacje aktorskie (zwłaszcza Jacka Poniedziałka i Andrzeja Chyry) oraz wysmakowane zdjęcia.

Zapraszamy do nas: