Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna Beretta Molla
Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

KULTURA

Ostatnia prosta do płyty

środa, 13 lutego 2019 07:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zespół ludowy Guzowianki latem wyda swój pierwszy krążek. Na płycie znajdzie się dziesięć utworów, w tym kilka debiutanckich.

Miłość lubej i lubego przeplatana wojenną rozłąką, pojedynek o Anusię czy historie sprzed lat, które nie pozwalają młodym na miłość... śpiewem można opowiedzieć wiele - wiedzą o tym członkowie zespołu ludowego Guzowianki z Guzowa. Chociaż skład zespołu w większości stanowią uczniowie i studenci, to kultura ludowa jest dla nich bardzo ważna. - To nasza historia, którą powinniśmy upamiętniać - podkreśla Zuzanna Deja z Guzowianek:

 

Początki były trudne, potem Guzowianki się rozwijały, ale o płycie nikt nawet nie śnił - mówią wokalistki. - Pamiętam nasze początki, kiedy słowo "dubel" było na porządku dziennym. Wtedy to nie było śmieszne, ale teraz wspominamy to z uśmiechem: 

 

Teraz trwają przygotowania do wydania płyty. Dokładny termin jej przygotowania nie jest jeszcze znany - zależy od możliwości finansowych zespołu. Guzowianki chciałyby, aby było to latem. Wtedy również zaprezentowany zostanie specjalny - jubileuszowy - teledysk zespołu, podsumowujący pięć lat działalności. Na płycie znajdzie się dziesięć utworów zarówno znanych jak i tych, których fani jeszcze nie słyszeli. - Pozostajemy w jednym nurcie, ale chcemy zaskakiwać słuchaczy - mówi Wioleta Fijałkowska - założycielka zespołu: 

 

Przed Guzowiankami dużo pracy, wiele godzin w studiu, dubli, powtarzania kilka razy tych samych scen. Jednak słuchając i oglądając efekty pojawia się satysfakcja i nowa energia do kolejnych działań. - Na sukces składa się ciężka praca oraz otaczanie się życzliwymi ludźmi. Nasza działalność to pasja, chęć rozwoju - nie pogoń za zyskiem - mówią Wioleta Fijałkowska i Rafał Sadowski. 

O rozwoju, który słychać i widać, planach na przyszłość i tym, ile godzin trzeba spędzić w studiu nagrań i na planie zdjęciowym opowiedzieli Wioleta Fijałkowska - założycielka Guzowianek i Rafał Sadowski - twórca teledysków: 

 

"Bez małych trybów maszyna nie działałaby poprawnie" dlatego o miłości do śpiewania i kultury ludowej, łączeniu działalności muzycznej i nauki oraz tym, kto kogo "przegaduje" w zespole opowiedzieli: Łucja i Sabina Materkowskie, Zuzanna Deja i Patryk Pucuła z Guzowianek: