Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Teatr

XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur "Złotego Gargulca"

wtorek, 08 września 2020 13:33 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza do wzięcia udziału w 25. edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” - impreza odbędzie się 24 i 25 października.

Zamkowe Spotkania Teatralne to ogólnopolski przegląd dziecięcych i młodzieżowych teatrów amatorskich. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, konkurs i warsztaty teatralne odbędą się w formie online.

W organizowanych od 1994 roku Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” uczestniczą teatry żywego planu, teatry lalkowe, teatry wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu i teatry prezentujące spektakle uliczne. Dwudniowym prezentacjom konkursowym na szydłowieckim zamku towarzyszą warsztaty teatralne prowadzone przez specjalistów z dziedziny teatru i dziedzin pokrewnych oraz spektakle teatralne, w tym teatrów alternatywnych czy improwizowanych oraz koncerty ciekawych artystów.

Zainteresowane udziałem amatorskie grupy teatralne powinny mailem przesłać karty zgłoszenia oraz link do nagrań wideo swoich spektakli (nagranie należy umieścić na platformie YouTube). Szczegóły i warunki uczestnictwa dostępne są w regulaminie dostępnym na stronie sckzamek.pl.