Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Wystawy

Kozieniczanie w końcu zobaczą wystawę „Cyrk i dziewczyna”

piątek, 12 lutego 2021 12:35 / Autor: Kamil Zapora
fot. Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na finisaż wystawy prac Honoraty Drążyk zatytułowanej „Cyrk i dziewczyna”. Spotkanie z autorką odbędzie się w piątek, 19 lutego. Jednak już teraz można oglądać obrazy prezentowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Wystawa „Cyrk i dziewczyna” zawisła w Kozienickim Domu Kultury już w listopadzie ubiegłego roku. Ekspozycja miała jednak ogromnego pecha.

Ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia musieliśmy odwołać zaplanowany na 6 listopada wernisaż, a dzień później Centrum Kulturalno-Artystyczne zostało zamknięte. Aż do 12 lutego mieszkańcy nie mieli możliwości ani obejrzenia tej ekspozycji, ani tym bardziej spotkania z autorką prac. Bardzo nam na tym zależało, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację finisażu wystawy – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Zgodnie z najnowszymi przepisami, Kozienicki Dom Kultury otworzył się dla odwiedzających w piątek, 12 lutego. Od tego dnia można oglądać ekspozycję prezentową w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Autorką prezentowanych prac jest Honorata Drążyk. Urodzona w Kozienicach artystka jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie na kierunku grafika, ze specjalnością grafika warsztatowa (pracownia druku wklęsłego). Tworzy głównie w technikach rysunkowych (suchy pastel, węgiel) i malarskich (akryl). Interesuje się literaturą i kulturą współczesną, muzyką oraz historią cyrku i Nowym Cyrkiem.

Wystawa „Cyrk i dziewczyna” jest podsumowaniem kilku ostatnich lat jej pracy artystycznej. Malarka specjalizuje się w portrecie, zwłaszcza portrecie kobiecym, a najchętniej wybiera akryl na płótnie, przy czym ogranicza paletę barw do bieli, czerni i wszystkich odcieni szarości. Eksperymentuje z tradycyjnym malarstwem realistycznym i osiąga przy tym bardzo ciekawe efekty – mówi dyrektor Elwira Kozłowska:

Wbrew pierwszym zapowiedziom, finisaż odbędzie się w formie tradycyjnej, a mieszkańcy będą mogli osobiście pojawić się na spotkaniu z autorką w sali wystawowej CKA.

Warto podkreślić, że wśród uczestników finisażu rozlosowana zostanie jedna z prac autorki. Będzie to zatem okazja nie tylko do obcowania z kulturą na żywo, ale również do wzbogacenia domowej kolekcji o unikatowy obraz.

Wystawę można oglądać jeszcze do 28 lutego.