Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Wystawy

Wystawa „Cyrk i dziewczyna” w CKA

piątek, 19 lutego 2021 17:30 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

To niezwykła wystawa – ze względu na tematykę jak i swoje losy. Prace Honoraty Drążyk z cyklu „Cyrk i dziewczyna” zostały zaprezentowane w Kozienicach jeszcze w listopadzie, jednak ze względu na obostrzenia i zamknięcie Centrum Kulturalno-Artystycznego mogliśmy je oglądać tylko przez szybę. Aż do zeszłego piątku. 12 lutego CKA zostało otwarte. Niestety za tydzień obrazy opuszczą salę wystawową - dzisiaj odbył się finisaż wystawy.

Honorata Drążyk urodziła się w Kozienicach. Skończyła Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie. Malarka specjalizuje się w portrecie, zwłaszcza portrecie kobiecym, a najchętniej wybiera akryl na płótnie, przy czym ogranicza paletę barw do bieli, czerni i wszystkich odcieni szarości. Z taką formą wyrazu mamy również do czynienia w przypadku wystawy w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Tutaj bohaterka obrazów została zamknięta w cyrkowym świecie. Skąd taki pomysł? Wyjaśnia sama autorka:

Jakie wrażenia robi wystawa na zwiedzających i jakie ścieżki interpretacji obierają?

Wśród uczestników finisażu rozlosowano jedną z prac autorki. Trafiła ona do Pani Edyty. Spytaliśmy ją gdzie zawiśnie obraz?

Finisaż był niejako rekompensatą za odwołany wernisaż. Mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Wystawę można oglądać jeszcze do 28 lutego.