Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

KULTURA

Wystawa prac Rajmunda Ziemskiego w Elektrowni

niedziela, 14 kwietnia 2024 11:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Wystawę pt: Rajmund Ziemski. Znak i kolor można od 12 kwietnia 2024 roku oglądać w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Wystawa będzie czynna do 2 czerwca 2024 roku.

Wystawa pt: Rajmund Ziemski. Znak i kolor jest próbą przybliżenia twórczości jednego z czołowych polskich malarzy drugiej połowy XX wieku. To opowieść o człowieku, artyście i jego twórczości. Opowieść o wybitnym radomianinie, którego sztuka wyprzedzała czasy, w których żył. To nie tylko prezentacja jego obrazów, to także film oraz aranżacja miejsc, które przywołują kluczowe wydarzenia z życia Rajmunda Ziemskiego. Dla niego najważniejsza była sztuka. Odkrywał nowe możliwości jakie daje malarstwo, eksperymentował. Był znakomitym kolorystą.

O Rajmundzie Ziemskim, jego sztuce i wystawie w Elektrowni mówi Łukasz Rudecki dyrektor ds. artystycznych MCSW Elektrownia w Radomiu:

Kuratorzy wystawy: Katarzyna Ziemska i Paweł Witkowski. Wystawa została objęta honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.