Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Problemy z pierwszeństwem

wtorek, 22 marca 2016 10:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. KMP Radom
Weronika Chochoł
Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadków, których przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek, ok godz. 16:00 w miejscowości Gębarzów. - 26-letnia kobieta kierująca pojazdem marki mazda nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z fiatem, za którego kierownicą siedziała 30-latka. Kierująca fiatem została przewieziona do szpitala. - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Drugi wypadek wydarzył się ok. Godz. 17:00 w Radomiu na ulicy Słowackiego. Kierująca mercedesem dwudziestopięcioletnia kobieta, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z motocyklem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił 44 – letni motocyklista.

Policja ustala okoliczności wypadków.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z głównych przyczyn wypadków, do których dochodzi na ulicach Radomia z winy kierowców. Jednak to nie jedyny błąd popełniany przez kierujących, przypomina insp. Karol Szwalbe - Komendant Miejski Policji w Radomiu:

W minionym roku kierowcy spowodowali 381 wypadków – czyli blisko 88 % ogółu zdarzeń. Jak mówi Komendant Miejski Policji, statystyki z roku na rok maleją, jednak cały czas dochodzi do wypadków – również śmiertelnych.

W ubiegłym roku z powodu niedostosowania prędkości do warunków jazdy doszło do 144 zdarzeń. 94 wypadki spowodowane były właśnie nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu, a do 49 wypadków z udziałem pieszych doszło w wyniku nieudzieleniu pierwszeństwa przez kierowcę. Zdarzenia te przynosiły ze sobą skutek śmiertelny. Przez nadmierną prędkość na radomskich drogach zginęło 7 osób. 2 uczestników ruchu straciło życie w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, a trzy osoby zginęły z powodu nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu.

Jeśli chodzi o wypadki do których doszło z winy pieszych, główną przyczyną jest nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem (26 wypadków), nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu - przeszkody (4 przypadki).

fot. KMP Radom

Zapraszamy do nas: