RADOM

Bieg Niepodległości w Radomiu

piątek, 11 listopada 2016 11:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 340 zawodników wzięło udział w Biegu Niepodległości, który odbył się dzisiaj w Radomiu. Start i meta biegu była na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wśród mężczyzn triumfował Andrzej Starzyński z Ukrainy. Dystans 10 km pokonał w czasie 33 minut i 39 sekund:

Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Litwy: Sergii Kroiladis i Dennis Slobodjanjuk. Najlepszy z Polaków Piotr Wijata uplasował się tuż za podium. Piąte miejsce zajął Roman Jagiełło:

Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka z Ukrainy Natalia Nagirniak z czasem 37 min. 28 sek.

Drugie miejsca zajęła Karolina Waśniewska z gorszym o 5 sekund czasem a trzecie Amerykanka Kelly Smith. Organizatorem biegu było stowarzyszeni Biegiem Radom. Tadeusz Kraska:

Patronem medialnym imprezy było Radio Plus Radom.