Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Samorząd

Za darmo na mecz autobusem?

wtorek, 25 lutego 2020 17:46 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Radomscy radni zdecydują, czy na wydarzenia sportowe będziemy mogli pojechać bezpłatnie komunikacją miejską.

Na najbliższej sesji rady miejskiej pojawi się punkt dotyczący darmowej komunikacji miejskiej dla osób, które uczestniczą w imprezie sportowej. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zachęcić kibiców do korzystania z autobusów przy dojeździe na te wydarzenia.

- Na ulicy Narutowicza oraz kilku innych wszystkie miejsca parkingowe są zajęte przez uczestników - kibiców imprez masowych. Wielokrotnie mieszkańcy pobliskich osiedli zwracali się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu - argumentuje radny Łukasz Podlewski, wnioskodawca.

Radny proponuje, żeby do uchwały w punkcie o uprawnionych do bezpłatnych przejazdów w komunikacji miejskiej w Radomiu dodać punkt 16:

"Uczestnicy imprez masowych - osoby posiadające ważny bilet lub karnet uprawniający do uczestnictwa w imprezie masowej o charakterze sportowym w dniu jej organizacji. Udzielenie powyższego uprawnienia następuje po przesłaniu przez organizatora informacji do MZDiK zawierającej termin oraz wzór biletu minimum 7 dni przed jej organizacją".

Łukasz Podlewski tłumaczy, że ulica Narutowicza to niejedyny problem. Po zakończeniu budowy Radomskiego Centrum Sportu problemy z parkowaniem mogą pojawić się także przy ul. Struga, 11 listopada czy Zbrowskiego.