Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

Radomskie

Rusza budowa hali sportowej przy liceum w Iłży

poniedziałek, 15 kwietnia 2024 15:23 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Nowoczesna hala sportowo – widowiskowa dla Liceum Ogólnokształcącego w Iłży staje się faktem. Nowy obiekt to odpowiedź władz powiatu na oczekiwania i marzenia całej społeczności szkolnej.

Starostwo Powiatowe w Radomiu rozstrzygnęło przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Zwyciężyła radomska firma Czarbud, która za realizację inwestycji zaproponowała kwotę nieco ponad 6,3 miliona złotych oraz 84-miesięczną gwarancję powykonawczą. Jeśli nie będzie odwołań innych oferentów, w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa. Na budowę hali sportowo – widowiskowej firma będzie miała 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

– Po 70 latach istnienia szkoły wreszcie udaje nam się rozpocząć wielką inwestycję, czyli budowę hali sportowo-widowiskowej, bo tam leżą już miejsca do oglądania wydarzeń sportowych i kulturalnych Liceum Ogólnokształcące Ogólnokształcącego i użyta inwestycja będzie kosztować blisko 7 milionów złotych – mówi wicestarosta radomski Krzysztof Kozera:

– Nowa hala w pełni odpowiada naszym potrzebom, a świadczyć o tym fakt, że kiedy na spotkaniu młodzież zobaczyła wizualizacje, to jej reakcje potwierdziły słuszność tej decyzji. Warunki lokalowe jeśli chodzi o wychowanie fizyczne, mieliśmy jak sprzed 70 lat, stąd też ten nowoczesny obiekt będzie ogromną atrakcją i spełni marzenia nie tylko społeczności szkolnej, ale i mieszkańców – mówi Agnieszka Kopeć – Fila, dyrektor iłżeckiego liceum:

Przypomnijmy, że Powiat Radomski pozyskał na ten cel blisko 6,5 miliona złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.