Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

"Drobna" pomyłka w komunikacie radomskiego sanepidu - zawiódł system

wtorek, 21 kwietnia 2020 15:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Engin_Akyurt)
Weronika Chochoł

Nie 260, a 1409 osób z Radomia i powiatu radomskiego przebywało na kwarantannie od niedzieli, 19 kwietnia do poniedziałku, 20 kwietnia. Błąd spowodowany został "problemami technicznymi systemu ewidencji wjazdów do Polski". 

W niedzielę, 19 kwietnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu informowała o 1099 osobach przebywających w kwarantannie. Z dobowego raportu z poniedziałku, 20 kwietnia wynikało natomiast, że w kwarantannie przebywa 260 osób. Jak się okazało, to nie nagłe zakończenie kwarantanny dla ponad ośmiuset osób, ale usterka techniczna. 

- Pomyłka powstała w związku z problemami technicznymi systemu informatycznego ewidencji wjazdów do Polski. W związku z usterką liczba osób aktualnie objętych kwarantanną została błędnie wygenerowana - wyjaśnia Małgorzata Gregorczyk - rzecznik Powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. - Za błędne wykazanie danych przepraszamy, informując jednocześnie, że poprawka w poniedziałkowym komunikacie już została naniesiona. 

Uporządkujmy zatem: na przestrzeni doby - od niedzieli, 19 kwietnia ok. godz. 13.00 do poniedziałku, 20 kwietnia ok. godz. 13.00 w Radomiu i powiecie radomskim w kwarantannie domowej przebywało 1409 osób, z czego 310 do kwarantanny trafiło tylko w tej dobie. Szczegółowy raport z poniedziałku, 20 kwietnia znaleźć można tutaj