Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Zgony w powiatach radomskim i przysuskim, ozdrowieńcy w grójeckim i kozienickim. Poniedziałkowy bilans koronawirusa

poniedziałek, 20 kwietnia 2020 18:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Detonator)
Weronika Chochoł

Trzy zgony, ośmiu ozdrowieńców, osiemnaście nowych przypadków w subregionie radomskim - taki jest bilans koronawirusa z ostatniej doby.

Mazowiecki sanepid informuje o dwóch zgonach spowodowanych koronawirusem w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. W radomskiej lecznicy zmarli: 65 letni mężczyzna, który cierpiał na choroby współistniejące oraz 80-letnia kobieta bez chorób współistniejących. Kolejny przypadek odnotowany został w powiecie przysuskim. Z powodu zakażenia COVID-19 zmarła 66-letnia kobieta, która hospitalizowana była w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Kobieta cierpiała na choroby współistniejące.

W ciągu ostatniej doby w subregionie radomskim odnotowano osiemnaście nowych przypadków koronawirusa: dziewięć w powiecie białobrzeskim, trzy w powiatach grójeckim i lipskim,  dwa w powiecie radomskim i jeden w powiecie kozienickim.

Są również dobre informacje: sanepid w Grójcu informuje o 8 ozdrowieńcach. To: 33-letni mężczyzna, pięć kobiet w wieku od 23 do 77 lat oraz półtoraroczne dziecko. Wszyscy przebywali w izolacji domowej. O jednym ozdrowieńcu informuje również kozienicki sanepid. 

Szczegółowe dane dotyczące poszczególnych powiatów (dane z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych z poniedziałku, 20 kwietnia): 

Powiat radomski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 260 osób, z czego jedna w ostatniej dobie. Zwraca uwagę, a jednocześnie budzi wątpliwości fakt, że w poniedziałkowym komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu mowa jest o 260 osobach, chociaż w niedzielę sanepid informował o 1099 osobach przebywających w kwarantannie. Z tego wynika, że w ciągu doby kwarantannę miało opuścić 839 osób. Czy to możliwe, aby kwarantannę jednocześnie zakończyło ponad osiemset osób z jednego powiatu? O komentarz poprosiliśmy PSSE w Radomiu, a póki co bazujemy na informacjach przekazanych przez radomski sanepid w oficjalnym komunikacie.

Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 499 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest sto jeden osób (dwadzieścia do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby), natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały dwieście siedemdziesiąt trzy przypadki (dwa w ciągu ostatniej doby) Radomski sanepid informuje o dwudziestu ośmiu zgonach powiązanych z COVID-19 (dwa w ciągu ostatniej doby).

Powiat białobrzeski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 337 osób, z czego 6 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 35 osób, nikt pod nadzór nie trafił w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało sto sześćdziesiąt przypadków z czego dziewięć w ciągu ostatniej doby. Białobrzeski sanepid informuje o 75 ozdrowieńcach i sześciu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 724 osób, z czego 13 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 22 osoby, z czego dziewięć pod nadzór trafiło w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest dwadzieścia jeden osób, z czego dwie do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście pięćdziesiąt osiem przypadków z czego trzy w ciągu ostatniej doby. Grójecki sanepid informuje o 12 ozdrowieńcach (7 w ciągu ostatniej doby) i dwunastu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 138 osób z czego 5 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba, która pod nadzór trafiła w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest trzynaście osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało trzydzieści jeden przypadków. Zwoleński sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19.

Powiat lipski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 104 osoby, z czego 19 w ostatniej dobie. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są dwie osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dziewięć przypadków, z czego 3 w ciągu ostatniej doby. Lipski sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu i jednym zgonie powiązanym z COVID-19.

Powiat kozienicki: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 251 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest siedem osób, z czego jedna do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwadzieścia pięć przypadków, z czego jeden w ciągu ostatniej doby. Kozienicki sanepid informuje o dwóch ozdrowieńcach (jeden w ciągu ostatniej doby).

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 99 osób, z czego 8 w ostatniej dobie. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są cztery osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało piętnaście przypadków. Przysuski sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu i dwóch zgonach powiązanych z COVID-19 - jeden w ciągu ostatniej doby.

Powiat szydłowiecki: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 214 osób, z czego 13 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest osiem osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało trzydzieści przypadków. Szydłowiecki sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu i czterech zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat opoczyński:

Liczba wszystkich potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie opoczyńskim wynosi już 156. Są to wszystkie przypadki stwierdzonych zakażeń, łącznie z ozdrowieniami i zgonami.

Powiat konecki:

19 kwietnia 2020 r. na terenie powiatu koneckiego odnotowano 10 przypadków koronawirusa. 361 osób zostało poddanych kwarantannie, 8 osób poddanych jest nadzorowi epidemiologicznemu.

Województwo świętokrzyskie:

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To trzy kobiety w sile wieku (z powiatów: koneckiego, skarżyskiego i kieleckiego), a także starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa odnotowano 214 przypadków zachorowań na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień.