Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Ponad 10 milionów złotych od rządu dla samorządów

piątek, 10 lipca 2020 17:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Przebywający w Radomiu wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał 10 lipca 2020 roku umowy z samorządowcami na ponad 10 milionów złotych.

Z rządowych pieniędzy będą realizowane zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz Funduszu Solidarnościowego. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Radomiu wojewoda Konstanty Radziwiłł zapowiedział nabór do Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. Na Mazowszu do pozyskania będą ponad 302 miliony złotych :

Czym jest Funduszu Dróg Samorządowych?

Dziś podpisane zostały umowy z samorządami na budowę dróg oraz realizację zadań w ramach Funduszu Solidarnościowego. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie otrzymają 4 samorządy- gminy: Stromiec i Pniewy oraz powiaty: lipski i przysuski. W ramach Funduszu Solidarnościowego pomoc otrzyma 15 samorządów- powiaty: przysuski, białobrzeski, miasta: Radom oraz gminy: Kozienice, Warka, Skaryszew, Pniewy, Szydłowiec, Jastrzębia, Klwów, Wierzbica, Gielniów, Rusinów oraz Radzanów:

W spotkaniu uczestniczył poseł Marek Suski:

Dziękował starosta radomski Waldemar Trelka:

Poseł Andrzej Kosztowniak nie tylko gratulował, ale apelował o dobre wykorzystanie pieniędzy z myślą o polskich przedsiębiorcach:

Nabór do Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok potrwa miesiąc.

 

Zapraszamy do nas: