Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

RADOM

Dzienny Dom Pobytu dla osób z Alzheimerem przyjmie chorych

wtorek, 04 sierpnia 2020 18:06 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

Dzienny Dom Pobytu dla osób z Alzheimerem w Radomiu będzie przyjmować osoby starsze, cierpiące z powodu zespołu otępiennego we wstępnym I etapie choroby.

Wsparcie dla osób w pierwszej fazie chorób otępiennych, w tym ich aktywizacja oraz terapia, to jedno z zadań pierwszego w Radomiu Dziennego Domu Pobytu dla osób z Alzheimerem. Radomska placówka będzie przyjmować osoby starsze, cierpiące z powodu zespołu otępiennego we wstępnym I etapie choroby – z założenia ma to być 18 osób, które będą mogły pracować w trzech grupach 6-osobowych. Program realizowany będzie w latach 2020-2022 i obejmuje wsparciem specjalistycznym całe rodziny.

DDP „RADOSNA PRZYSTAŃ” prowadzony będzie przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rodzin „Nowe Perspektywy” przy ul. Lubońskiego w Radomiu.

Rekrutacja uczestników odbędzie się w dwóch etapach:

I etap 6-13 sierpnia w godz. 14.00-17.00

Zainteresowani powinni złożyć wstępne dokumenty rekrutacyjne: zaświadczenie od lekarza specjalisty neurologa, psychiatry, geriatry z rozpoznaniem choroby Alzheimera i informacją o pierwszym etapie choroby oraz wypełnić na miejscu formularz zgłoszeniowy przez osobę chorą lub jej opiekuna

Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.

II etap 17-18 sierpnia w godz. 11.00-16.00

Pracownicy przeprowadzą rozmowę kwalifikacyjną z osobami wybranymi w I etapie rekrutacji (chory i jego opiekun). O godzinie spotkania zainteresowani zostaną poinformowani telefonicznie.