Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

RADOM

Witkowski: Nie akceptuję politycznej decyzji premiera

środa, 07 kwietnia 2021 15:53 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Radom nie dostał pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowania miało być przeznaczone na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy miejskim szpitalu oraz przebudowę ulicy Wolanowskiej. Jednak oba wnioski zostały rozpatrzone negatywnie.

Do miasta nie wpłynie żadna dotacja, o jaką wnioskował prezydent Radomia, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zdaniem Radosława Witkowskiego jest to decyzja polityczna.

- Nie ma naszej zgody na takie traktowanie mieszkańców Radomia i regionu. Wspólnie z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski nie akceptujemy politycznej decyzji premiera Mateusz Morawiecki, który nie przyznał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych żadnych pieniędzy na remonty Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Prezydent zadeklarował, że będzie szukał pieniędzy z innych źródeł.

- Będę przekonywać radnych, aby nie rezygnować z pomysłu rozbudowy miejskiego SOR-u. Nie możemy odwołać się od tej decyzji. Zwrócę się do premiera z prośbą o uzasadnienie odrzucenia naszego wniosku. Czy uzyskam odpowiedź? Tego nie wiem. Dziś to jest zadanie dla radomskich parlamentarzystów i najważniejsze zadanie należy do człowieka, który zajmuje ministerialne stanowisko, czyli Wojciecha Skurkiewicza. On sam powinien wyjść z inicjatywą i szukać pieniędzy - dodaje prezydent.

Dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie będzie także budowa SOR-u w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

- Decyzja premiera Mateusz Morawiecki jest skandaliczna i to jest decyzja, która lekceważy potrzeby zdrowotne mieszkańców ziemi radomskiej i Radomia - dodał Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Szpitalne Oddziały Ratunkowe przy ul. Tochtermana oraz na radomskim Józefowie przed pandemią udzielały pomocy i porad 150 tysiącom mieszkańców Radomia i całego regionu.