Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

RADOM

Świętowali pracownicy socjalni

wtorek, 21 listopada 2023 14:55 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Były podziękowania, gratulacje, dyplomy i nagrody. Gala z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyła się we wtorek, 21 listopada 2023 roku w Radomiu. Po raz pierwszy od utworzenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, czyli od 33 lat w sali koncertowej spotkali się wszyscy pracownicy służb społecznych oraz pracownicy socjalni na co dzień związani z MOPS. Ze specjalnym koncertem wystąpił Szymon Wydra.

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Radomiu rozpoczęły relacje - świadectwa z pracy pracowników socjalnych. Ich opowieści wzruszały, niepokoiły, czasami rozśmieszały. Były jednak dowodem na wielorakość wyzwań i zadań jakim muszą na co dzień sprostać pracownicy socjalni. Wyróżniający się i zasłużeni pracownicy MOPS oraz domów pomocy społecznej otrzymali dyplomy z podziękowaniami za pracę oraz nagrody finansowe od prezydenta Radomia. Podczas uroczystości życzenia pracownikom socjalnym złożyła wiceprezydent Radomia Marta Michalska - Wilk:

Coraz mniej środowisk korzysta z pomocy społecznej, ale coraz bardziej skomplikowane jest spektrum pracy z klientami - uważa Marcin Gierczak, dyrektor MOPS w Radomiu:

To jest zawód, który zawsze będzie potrzebny uważa Małgorzata Gębska, kierownik Działu Pracy Socjalnej MOPS w Radomiu:

Nasza praca to misja i pomoc drugiemu człowiekowi - mówi Agnieszka Kowalik, pracownik socjalny MOPS:

Spotkanie zakończył koncert Szymona Wydry dedykowany wszystkim pracownikom socjalnym oraz tort. 

A. Kosztowniak pod info